Darmowa dostawa powyżej 300zł | 60 dni na zwrot | Blog

Nie masz produktów w koszyku.

Biokominek na ścianie i pod telewizorem – ciekawe aranżacje

Duży wybór rodzajów biokominków, a także specyfika tych produktów powoduje, że można je umieścić na każdej przestrzeni i praktycznie w każdym miejscu. Są to cechy, które dają biokominkom wielką przewagę nad tradycyjnymi kominkami, które można wykonać jedynie w ścianie, dodatkowo montując przewody kominowe i trzeba zachowywać względy bezpieczeństwa. Współczesne biokominki można umieścić nawet pod telewizorem czy też zawiesić je sobie w dowolnym miejscu na ścianie.

Biokominek na ścianie – ukłon w stronę tradycji

Montowanie kominka na ścianie to klasyka, jednak w przypadku biokominków jest to znacznie łatwiejsze. Oczywiście niektóre warianty można wmontować w ścianę, jak biokominek Ruby Fires Goya, który mocno przypomina klasyczny kominek także dzięki obudowie stylizowanej na betonową. Nowocześniejszą i bardziej wyszukaną alternatywą dla niego jest minimalistyczny, długi i wąski biokominek Decoflame Torino Multi, prezentujący się niezwykle ekstrawagancko. Taki produkt również można umieścić pod telewizorem, pamiętając jednak, by ze względu na wydzielane ciepło zamontować kominek w odległości nie mniejszej niż 50 cm od wszelkich sprzętów. Inne ciekawe propozycje kominków naściennych to nawiązujący do morskich klimatów biokominek Cocoon Vellum Black, mający charakterystyczny kulisty kształt, czy niezwykle nowoczesny, doskonały do minimalistycznych wnętrz Decoflame Montreal Basic. Takie kominki wprowadzają niezwykły klimat w pomieszczeniu dzięki obecności ognia, a jednocześnie czynią je bardziej nowoczesnym ze względu na swoje ciekawe konstrukcje i nietypowy design.

biokominek , biokominki kraków , decofire blog ,

Jaki biokominek pod telewizor?

W przestrzeni małych salonów także można bez trudu zainstalować kominek, na przykład wykorzystując wolną przestrzeń na ścianie pod wiszącym telewizorem. Nie trzeba przy tym obawiać się niekorzystnych interakcji, zarówno jeśli chodzi o obawy dotyczące uszkodzeń sprzętu (trzeba tylko zachować odpowiednią odległość, o czym wspomniane było wyżej), jak i jakość odbioru wizji. Warto jedynie zastosować się do jednego z dwóch zaleceń: wybrać kominek o obudowie zbliżonej stylem do obudowy telewizora (a więc wskazane są nowoczesne modele), a także o podobnej wielkości, lub też postawić na niski i wąski kominek, który dobrze skomponuje się ze współczesnymi telewizorami. Pozwoli to zachować harmonię przestrzeni, a także nie wpłynie negatywnie na przyjemność podczas oglądania telewizji.

Takie rozwiązanie daje wielką korzyść w postaci oszczędności miejsca, co będzie ważne zwłaszcza w niewielkich salonach, a także pozwala umieścić kominek w najważniejszym, najbardziej widocznym miejscu, gdzie będzie doskonale spełniał swoją rolę dekoracyjną. A jaki biokominek pod telewizorem będzie prezentował się najlepiej? Dobrym wyborem będzie wspomniany Decoflame Torino Multi, ale też wiszący Horus ZEN, palenisko Decoflame Denver Basic czy biokominek InFire Inside P800.Polecane produkty

Loading

Dodaj komentarz
BackTop
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Czytaj więcej
×