Darmowa dostawa powyżej 300zł | 60 dni na zwrot | Blog

Nie masz produktów w koszyku.

Biokominek wolnostojący, wiszący czy do zabudowy - który wybrać?

Biokominek wolnostojący, wiszący na ścianie lub suficie, a może duży biokominek do zabudowy? Jaki rodzaj będzie najlepszy w danym przypadku? Co powinniśmy wiedzieć o biokominkach, by kupiony model spełnił nasze oczekiwania?

Są tańsze od tradycyjnych kominków, nie wymagają dostępu do komina, a ich użytkownicy nie muszą przejmować się czyszczeniem, usuwaniem popiołu i odpowiednim przechowywaniem drewna. To wszystko sprawia, że popularność biokominków – zwłaszcza wśród mieszkańców bloków – stale rośnie. Ich zaletą jest też wielka różnorodność dostępnych w sklepach modeli, wśród których znajdziemy biokominek odpowiedni do każdego wnętrza. Na co jednak zwrócić uwagę przy jego wyborze? Jaki rodzaj w naszym mieszkaniu sprawdzi się najlepiej?

Biokominek wolnostojący

decofire blog , biokominek , biokominki kraków ,

Największą zaletą biokominka wolnostojącego jest duża uniwersalność. Nie wymaga on żadnego montażu – wystarczy po prostu postawić go w dowolnym miejscu pokoju. Na rynku znajdziemy zarówno biokominki dużych rozmiarów, jak i te niewielkie, które świetnie sprawdzą się jako dekoracja stołu czy ławy. Te ostatnie nie są wprawdzie w stanie wygenerować dużej ilości ciepła, ale nie zapominajmy, że główną rolą biokominka jest stwarzanie domowej, przytulnej atmosfery.

Biokominek wiszący

Montaż biokominka wiszącego nie jest skomplikowany i ogranicza się do nawiercenia w ścianie otworów oraz przymocowania do niej kominka za pomocą dedykowanych zaczepów. Biokominki tego typu zajmują niewiele miejsca, a ich oszczędne zazwyczaj wzornictwo świetnie komponuje się z wystrojem minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz. Warto zaznaczyć, że poza typowymi modelami mocowanymi na ścianie, w niektórych sklepach znajdziemy też designerskie biokominki podwieszane do sufitu na długich – zwykle metalowych – linkach.

biokominek , biokominki kraków , decofire blog , decoflame

Biokominek do zabudowy

Najtrudniejsze zadanie będą mieli przed sobą klienci, którzy wybiorą biokominek do zabudowy. Zazwyczaj są one dużych rozmiarów, a ich głównym zadaniem jest imitowanie prawdziwego kominka. Są montowane w tej samej co on niszy, jednak w przeciwieństwie do niego nie wymagają podłączenia do przewodu kominowego. Często na froncie takich biokominków znajdują się elementy dekoracyjne, takie jak kamień czy cegła, dzięki czemu mogą bardzo upodobnić się do klasycznych kominków i doskonale wkomponować się w klasycznie zaaranżowane wnętrza.Polecane produkty

Loading

Dodaj komentarz
BackTop
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Czytaj więcej
×