Darmowa dostawa powyżej 300zł | 60 dni na zwrot | Blog

Nie masz produktów w koszyku.

Czym jest biokominek i jakie są jego zalety?

Marzysz o tym, aby mieć w domu własny kominek? Już nie musisz martwić się o pozwolenia ani o trudności montażowe. Biokominki, bo o nich mowa, to idealne rozwiązanie dla każdego, kto w prosty i bezpieczny sposób pragnie stworzyć swoja własną aranżację z żywym ogniem. Czym właściwie jest biokominek, na jakiej zasadzie działa i gdzie można go zamontować?

zalety biokominka

Jak działa biokominek?

Do rozpalania biokominka używane jest biopaliwo na bazie alkoholu. Ma ono postać płynu bądź żelu, który umieszcza się (bądź wlewa) do paleniska. Podczas spalania paliwa, nie wytwarza się żaden zapach ani dym i to właśnie dlatego nie jest wymagane posiadanie żadnej instalacji kominowej. Biokominki to również rozwiązanie bardzo higieniczne, bowiem spalane biopaliwo nie wytwarza sadzy ani popiołu. Jedyne warunki jakie muszą zostać spełnione to regularne wietrzenie pomieszczenia w którym znajduję się taki biokominek, ponieważ biopaliwo aby prawidłowo się spalało, potrzebuję tlenu. Warto również wspomnieć, że biopaliwo jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia jak i dla środowiska. Spalający się płyn, wytwarza naturalny ogień, parę wodną i dwutlenek węgla, który produkowany w minimalnej ilości nie stanowi zagrożenia.

Montaż biokominka

Dzięki temu, że biokominki nie potrzebują podłączenia do instalacji kominowej, można je zamontować (lub ustawić)  praktycznie wszędzie według indywidualnych preferencji i upodobań. Małe biokominki są często wykorzystywane do dekoracji i stawiane na stole lub komodzie, nieco większe to zazwyczaj osobny element dekoracyjny, niektóre z nich za zadanie mają imitować tradycyjny kominek, bądź mogą być także zawieszone na ścianie. Możliwości jakie dają biokominki są ogromne – dlatego doceniają je zarówno projektanci wnętrz jak i użytkownicy. Jedyna rzecz na którą – poza dostępem świeżego powietrza – należy zwrócić uwagę, to jego umiejscowienie poza bezpośrednim zasięgiem łatwopalnych materiałów. Pamiętajmy, że wciąż mamy tutaj do czynienia z żywym ogniem więc logicznym jest, że należy zachować wszelkie środki ostrożności.

biokominek i jego zalety

Biokominek w ogrodzie lub łazience?

Choć biokominek zazwyczaj stanowi dekorację salonu, to tak naprawdę możliwości aranżacji jest bardzo wiele. Biokominki można zamontować w sypialni czy łazience a nawet na tarasie w ogrodzie zapewniając stylowy odpoczynek w każdym miejscu twojego domu. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.Polecane produkty

Loading

Napisz własną opinię

Opiniujesz: Czym jest biokominek i jakie są jego zalety?

Jak oceniasz ten wpis? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Ocena
zadzwoń teraz tel: +48 668 151 378
BackTop
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Czytaj więcej
×