Darmowa dostawa powyżej 300zł | 60 dni na zwrot | Blog

Nie masz produktów w koszyku.

Grill gazowy na balkonie - który wybrać? Kiedy wolno grillować na balkonie?

Grill gazowy na balkonie to idealne rozwiązanie dla tych, którzy spędzają lato w mieście i nie dysponują własnym ogrodem. Zanim jednak zaprosimy bliskich na soczystą karkówkę, upewnijmy się, czy grillowanie na balkonie jest dozwolone oraz sprawdźmy, na który z dostępnych na rynku modeli grilli gazowych warto zwrócić uwagę.

W polskim prawie brakuje jednoznacznych przepisów regulujących kwestię grillowania na balkonie. Formalnie można przyjąć więc, że nie jest to zabronione. Oczywiście pod warunkiem, że zakaz używania grilla na balkonie nie widnieje w regulaminie wspólnoty mieszkaniowej lub statucie spółdzielni. Zapoznajmy się więc z tymi dokumentami zanim zaplanujemy grillową ucztę. Nieprzestrzeganie zasad może bowiem skutkować nawet utratą mieszkania (artykuł 16 Ustawy o własności lokali).

Grill gazowy na balkonie – polecane modele

Gdy sprawdziliśmy i jesteśmy pewni, że bez przeszkód możemy grillować na balkonie, czas na zakup grilla. Jeśli zależy nam na bezpiecznym grillowaniu i dobrych stosunkach sąsiedzkich, zrezygnujmy z tradycyjnego grilla węglowego. Wydobywający się z niego dym – zgodnie z artykułem 144 Kodeksu Cywilnego – może zostać uznany za „niedozwoloną immisję”, co może być podstawą do złożenia na nas skargi w sądzie. Grill gazowy na balkonie będzie zatem zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. W przypadku, gdy powierzchnia naszego balkonu nie jest zbyt duża, postawmy na mały, przenośny grill gazowy Weber Go-Anywhere, zasilany nabojami gazowymi. Pokrywa, kocioł oraz ruszt tego grilla pokryte zostały wysokiej jakości emalią porcelanową.

grill , grill na balkonie , grill gazowy , decofire blog

Dodatkowo model ten wyposażony został w praktyczny uchwyt na pokrywie oraz stabilne, metalowe nóżki, dzięki czemu grillowanie przy jego pomocy jest nie tylko dziecinnie proste, ale i bezpieczne. Kolejnym godnym polecenia grillem gazowym o niewielkich rozmiarach jest Weber Q 120 – wyjątkowo poręczny model o wielkiej mocy. Idealny do grillowania nie tylko na balkonie – bez problemu zmieści się w bagażniku samochodu, dzięki czemu zabrać możemy go również na rodzinny wypad za miasto. Miłośnikom designu z całą pewnością grill ten przypadnie do gustu. Model ten docenią również ci, którzy cenią sobie wygodę. Elektryczny zapłon, wbudowany termometr, składane stoliki boczne – komfort użytkowania w przypadku grilla Weber Q 120 jest naprawdę wysoki.

Mały grill gazowy również na wózku

Jeśli nasz balkon ma nieco większy metraż i poszukujemy nowoczesnego, kompaktowego grilla gazowego na wózku, zainteresować powinien nas model Campingaz Expert Plus. Zaopatrzony został on przez producenta w podwójne, niezależne stalowe palniki oraz dwa ruszty: główny, do mięsa oraz dodatkowy, do grillowania warzyw. Co ważne, możemy zdecydować, czy chcemy ogrzać całość czy tylko połowę rusztu. Dzięki zamykanej pokrywie mamy natomiast możliwość grillowania metodą pośrednią. Proces ten możemy kontrolować poprzez wbudowane w pokrywie okno. Niezależnie od tego, na który z powyżej wymienionych modeli grilla się zdecydujemy, przyrządzając kulinarną ucztę na balkonie pomyślmy o tym, by zaprosić do wspólnego grillowania sąsiadów. W ten sposób najlepiej przekonamy ich, że grillowanie na balkonie jest nie tylko przyjemne, ale również – bezpieczne.Polecane produkty

Loading

Dodaj komentarz
zadzwoń teraz tel: +48 668 151 378
BackTop
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Czytaj więcej
×