Darmowa dostawa powyżej 300zł | 60 dni na zwrot | Blog

Nie masz produktów w koszyku.

Grill gazowy czy węglowy? Opinie użytkowników i ekspertów

Czy lepiej zainwestować w grill gazowy czy węglowy? Które urządzenie będzie bardziej wygodne w użyciu i trwałe? Na którym grillu przyrządzimy najsmaczniejsze potrawy? Co na temat użytkowania grilli gazowych i węglowych sądzą eksperci oraz osoby, które już z nich korzystają?

grill , grille gazowe , grille węglowe , decofire blog

Wygoda użytkowania na korzyść grilla gazowego

Główną różnicą, którą można zauważyć podczas używania grilla gazowego, jest nieco większa wygoda jego rozpalaniaoraz krótszy czas potrzebny do tego, by grill był gotowy do włożenia na niego potraw. Przy grillu gazowym łatwiej też zachować kontrolę nad temperaturą pod pokrywą. Z drugiej strony, jeśli potrzebujemy grilla mobilnego, to nieco łatwiej zabrać ze sobą na piknik grill węglowy niż gazowy.

Rodzaj zasilania a jakość i smak potraw

Zwolennicy grilli węglowych twierdzą, że smak potraw grillowanych na węglu i brykietach nie ma sobie równych i nie można porównywać ich do grillowania na gazie. Czy to faktycznie prawda? Opinii tej nie potwierdzają ani eksperci, ani użytkownicy gazowych grilli. Potrawy z dobrych grilli gazowych, wyposażonych w aromatyzery, są tak samo smaczne, jak mięsa i warzywa przyrządzone na dobrej jakości grillach węglowych.

grill gazowy , grill węglowy , grill kraków ,

Grill gazowy czy węglowy? Co sądzą użytkownicy i eksperci?

Osoby profesjonalnie związane z grillowaniem coraz chętniej polecają grille gazowe, za którymi przemawia łatwość użytkowania, szybkość, z jaką można przygotować grill do działania oraz dość prosty sposób jego czyszczenia. Opinie użytkowników nie są jednak aż tak jednoznaczne. Oba typy grilli mają swoich zdecydowanych zwolenników. Miłośnicy grilli gazowych podkreślają łatwość ich rozpalania i brak różnic w smaku potraw w porównaniu do grilli węglowych. Zwolennicy zabawy z brykietami i węglem twierdzą, że grillowanie na gazie przypomina gotowanie na kuchence gazowej i z procesem grillowania ma niewiele wspólnego. Brakuje im też specyficznego zapachu rozżarzonych węgli, a wielu użytkowników grilli węglowych uważa też, że smak potraw przygotowywanych na brykietach i węglu jest na tyle specyficzny, że grill gazowy nie jest w stanie go skopiować.

 

A gdzie leży prawda? Faktycznie porównując nowoczesny grill gazowy z węglowym grillem starego typu, gazowa wersja pozostawi swojego kuzyna daleko w tyle. Węglowe grille z pokrywą, wyposażone w popielniki, pokrętła wentylacyjne oraz wbudowane termometry pozwalające panować nad temperaturą, są jednak na tyle wygodne w użytkowaniu, że zadowolą nawet wybrednego miłośnika barbecue. Z tego powodu decyzja o tym, czy wybrać grill gazowy czy węglowy powinna być uzależniona od indywidualnych preferencji. Najlepiej zaś wypróbować oba rodzaje i dopiero wtedy podjąć decyzję. Nie znaczy to, że trzeba kupować dwa różne grille. Można rozejrzeć się wśród znajomych lub poszukać eventów grillowych, które są organizowane przez producentów lub profesjonalne sklepy z grillami.Polecane produkty

Loading

Dodaj komentarz
zadzwoń teraz tel: +48 668 151 378
BackTop
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Czytaj więcej
×