Darmowa dostawa powyżej 300zł | 60 dni na zwrot | Blog

Nie masz produktów w koszyku.

Jaki biokominek wybrać? Poradnik w 4 krokach

Na biokominki decyduje się coraz więcej osób. Jest to nie tylko znakomity sposób na nadanie wnętrzu modnego i ciekawego charakteru, ale też dodatkowe dogrzanie przestrzeni, wprowadzenie do niej przyjemnego klimatu i ziszczenie marzenia o posiadaniu kominka bez wiążących się z tym utrudnień. W sprzedaży znaleźć można jednak tak wiele rodzajów biokominków, że trudno podjąć decyzję. Dlatego podpowiadamy, jaki biokominek wybrać, by się nie rozczarować.

Po pierwsze – rodzaj biokominka

Biokominki można przypisać do różnych kategorii, a podstawowym podziałem jest podział na stosowane paliwo. Może być to paliwo płynne lub żelowe, które spala się w sposób ekologiczny, nie wydzielając dymu, dzięki czemu niepotrzebne jest posiadanie przewodów kominowych. Pozwala to na umieszczenie kominka praktycznie wszędzie. Biokominki mogą też różnić się sposobem montowania. Tutaj wyróżnić można biokominki wolnostojące, naścienne, a także niezwykłe meble z ogniem, czyli rodzaj zabudowanych biokominków. Wybór poszczególnych typów determinowany powinien być przede wszystkim przez osobiste preferencje i warunki otoczenia. Wolnostojące kominki są często bardziej praktyczne, zwłaszcza że niektóre ich typy, na przykład Decoflame Outdoor, można użytkować nie tylko w domu, ale też na otwartej przestrzeni – na tarasie czy w ogrodzie.

Po drugie - design biokominka

Wygląd biokominków uzależniony jest od ich konstrukcji i sposobu oprawy. Znaleźć można na przykład kominki wbudowywane w ścianę i obudowywane kamieniem, które mocno przypominają kominki tradycyjne, ale też zupełnie futurystyczne, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają jak kominek. Takie są na przykład ekstrawaganckie propozycje marki Cocoon Fires, której kominki zwykle mają postać stalowej kopuły na cienkiej podstawie w formie słupka. Każdy więc musi sam zdecydować, czy chce biokominek bardziej tradycyjny, czy na wskroś nowoczesny – warto także, dokonując wyboru, wziąć pod uwagę wystrój otoczenia. Biokominek musi do niego pasować.

biokominek , biokominki kraków , decofire blog

Po trzecie - wielkość, czyli jaki biokominek wybrać, by pasował do wnętrza

Gabaryty biokominków często wpływają przede wszystkim na ich cenę. Im mniejszy biokominek, tym niższa cena, choć oczywiście nie zawsze jest to regułą, gdyż wpływ na koszt ma też jakość stosowanych do produkcji materiałów i inne cechy. Jednak wielkość biokominka wpływa również na jego walory użytkowe i na aranżację pomieszczenia. Kominek na pewno nie może przytłaczać małego pomieszczenia wielkimi rozmiarami, ale też nie może w nim ginąć. Chyba że jest na tyle charakterystyczny, że mimo niewielkich rozmiarów będzie najmocniejszym akcentem w pomieszczeniu. Przewagą większych biokominków jest to, że zwykle dają więcej ciepła.

Po czwarte - cena biokominków

Warunki finansowe bezsprzecznie odgrywają dużą rolę i często to właśnie cena może pomóc zdecydować, jaki biokominek wybrać. Ekologiczny kominek nie musi być bardzo kosztowny, najprostsze modele to wydatek rzędu zaledwie kilkuset złotych. Jeśli jednak chce się postawić na produkt renomowanej marki, w dodatku prezentujący się wyjątkowo, należy liczyć się z kwotą kilkunastu tysięcy złotych.Polecane produkty

Loading

Napisz własną opinię

Opiniujesz: Jaki biokominek wybrać? Poradnik w 4 krokach

Jak oceniasz ten wpis? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Ocena
BackTop
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Czytaj więcej
×