Darmowa dostawa powyżej 300zł | 60 dni na zwrot | Blog

Nie masz produktów w koszyku.

Jak zabudować biokominek? Kilka ciekawych porad

Biokominek do zabudowy to świetna alternatywa dla tradycyjnych, murowanych kominków. By jednak rzeczywiście odmienił wnętrze i wprowadził do niego niepowtarzalny nastrój, warto dobrze przemyśleć nową aranżację salonu. Jak zabudować biokominek?

Biokominki do zabudowy to najlepsza opcja dla klientów, którym zależy na posiadaniu prawdziwego kominka, a z różnych względów nie mogą sobie na niego pozwolić. Tradycyjny kominek wymaga bowiem wystarczająco wytrzymałego stropu, dostępu do przewodu kominowego i warunków do prawidłowego składowania drewna opałowego. Kominki zasilane biopaliwem tych wad nie posiadają, a modele do zabudowy pozwalają dowolnie zaaranżować wnętrze, w którym się znajdują. I to bez względu na to, czy hołdujemy tradycyjnym rozwiązaniom, czy też stawiamy na nowoczesność.

biokominek , biokominki kraków , decofire blog

Salon retro - jak zabudować biokominek?

Biokominek, o ile zostanie odpowiednio zabudowany, może stać się doskonałym uzupełnieniem salonu urządzonego z szacunkiem do wnętrzarskich tradycji. Jednak jak zabudować biokominek w takim pomieszczeniu? Materiały, których warto użyć do wykończenia zabudowy to przede wszystkim ceramika, cegła lub kamień. By obniżyć koszty, możemy też zdecydować się na wykonanie zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych, które następnie obłożymy elementami dekoracyjnymi, upodabniając całość do klasycznego kominka na drewno.

Nowoczesne wnętrze. Jaki biokominek?

Nieco łatwiejsze zadanie mają przed sobą klienci, którzy chcieliby, aby biokominek ożywił ich wnętrze urządzone na nowoczesną modłę. Jednym z najciekawszych dostępnych rozwiązań są wkłady, których światło i ciepło rozchodzą się w dwie strony, a nie, jak w typowych biokominkach do zabudowy – tylko w jedną. Mogą one być montowane zarówno w ścianie (wówczas są widoczne w dwóch różnych pomieszczeniach), jak i specjalnie w tym celu wybudowanych filarach, które dodatkowo optycznie zorganizują przestrzeń w dużym salonie.

biokominek , biokominki kraków , decofire blog

Biokominek pod telewizorem

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest też zabudowanie istniejącej już wnęki w ten sposób, by pomieściła zarówno biokominek, jak i sprzęt RTV. Decydując się na taki krok warto jednak pamiętać, że ciepło powstałe w wyniku spalania biopaliwa może zagrozić telewizorowi, dekoderowi lub odtwarzaczowi. By uniknąć takich problemów, zabudowa biokominka powinna być starannie zaplanowana, a odległość od sprzętów powinna wynosić ok. 50 cm.Polecane produkty

Loading

Dodaj komentarz
BackTop
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Czytaj więcej
×