Darmowa dostawa powyżej 300zł | 60 dni na zwrot | Blog

Nie masz produktów w koszyku.

Jaki grill gazowy wybrać - praktyczny poradnik

Oferta gazowych grilli ogrodowych jest bardzo szeroka, nawet w obrębie jednego producenta, a na rynku liczy się ich przynajmniej kilku. Czym kierować się przy wyborze grilla gazowego? Jaki grill gazowy wybrać, by spełniał wszystkie oczekiwania i jednocześnie nie nadszarpnął zbytnio budżetu?

Jak często i jak długo zamierzasz grillować?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest kluczowa. Jeśli grillowanie to Twoje hobby, którym zajmujesz się w wolne weekendy, a ponadto lubisz powoli celebrować proces przygotowania potraw, to nie musisz wybierać grilla gazowego o ogromnej mocy, posiadającego jak najwięcej palników. Do rodzinnych spotkań albo niewielkich przyjęć wystarczy grill gazowy, który posiada moc gwarantującą 180-cio stopniowy zakres temperatur. Jednak jeśli chcesz kilka razy w tygodniu przygotowywać posiłki na grillu i organizować większe imprezy barbecue, to warto zainwestować w większy i mocniejszy sprzęt. Na grillach wysokiej jakości można przygotować właściwie każdą potrawę w dosyć szybkim czasie.

grill , grill gzowy , decofire blog

Liczba osób zapraszanych na barbecue

Zamierzasz najczęściej grillować dla 2-4 osób, 5-9 gości czy może aż dla 10 i więcej osób? W zależności od odpowiedzi, dobierzesz właściwy rozmiar rusztu i oczywiście samego grilla. Im większy jest grill, tym więcej palników posiada, dzięki czemu można przygotowywać wiele różnorodnych potraw na raz.

Mobilność grilla - na wycieczki czy tylko do ogrodu?

Kolejne pytanie dotyczy przeznaczenia grilla. Jeśli chcesz umieścić sprzęt w ogrodzie, to mobliność będzie kwestią drugorzędną. Oczywiście warto zwrócić uwagę na to, z jaką łatwością grill się przesuwa, ale wszystkie produkty uznanych producentów posiadają solidne kółka. Trzeba jednak pamiętać, że największe modele grilli gazowych mogą ważyć aż 140 kg i do ich przesunięcia niezbędne są dwie osoby. Jeśli lubisz zabierać grilla gazowego na camping, urządzać barbecue na łonie przyrody albo zabierać ze sobą sprzęt, gdy jedziesz w odwiedziny, to warto wybrać grill gazowy niewielkich rozmiarów. Istnieją modele, które z łatwością przewieziesz w samochodzie, a dodatkowo posiadają one specjalne zabezpieczenia pokrywy. Najbardziej mobilne grille gazowe osadzone są na składanych nóżkach albo niewielkich wózkach.

Jakość przede wszystkim

Pora przejść do bardziej technicznych kwestii. Udając się do sklepu, warto ze sobą zabrać listę wymagań, a na niej umieścić następujące pytania:

• Czy grill posiada ciężki żeliwny ruszt?
• Czy grill posiada grube palniki ze źródłami ognia po obu stronach?
• Jaka jest całkowita moc grilla?
• Ile wynosi całkowita powierzchnia grzewcza?
• Czy aromatyzery pokrywają większą część dna piekarnika?
• Czy pokrętła posiadają 180-cio stopniową kontrolę temperatury?
• Czy konstrukcja grilla jest solidna, a jednocześnie zapewnia odpowiednią mobilność?
• Jak długą gwarancję otrzymujesz na poszczególne elementy grilla?

grill , grill gazowy , decofire blog

Dodatkowe funkcjonalności

Dla prawdziwych grill masterów nie bez znaczenia będą dodatkowe funkcjonalności grilla gazowego. Być może chcesz posiadać urządzenie z kuchenką boczną? A może wymagasz, by sprzęt w zestawie miał obrotowy rożen? Jeśli raz grillujesz dla dwóch-czterech osób, a innym razem urządzasz spore przyjęcia barbecue, to zapewne zainteresuje Cię grill gazowy z dwoma oddzielnymi piekarnikami- jednym dużym, a drugim niewielkim. Oczywiście ze wzrostem liczby dodatkowych funkcjonalności, wzrasta również cena grilla.

Jaki grill gazowy wybrać? Skorzystaj z porady specjalisty

Wybór grilla gazowego do ogrodu lub na balkon nie jest kwestią łatwą. Tym bardziej, że jest to inwestycja na wiele lat. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnych salonów z grillami. Wybierzmy taki sklep, w którym dostępne są grille gazowe różnych topowych producentów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wybraliśmy najlepszy model pod każdym względem i w danym przedziale cenowym.Polecane produkty

Loading

Dodaj komentarz
zadzwoń teraz tel: +48 668 151 378
BackTop
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Czytaj więcej
×