Nowoczesne grille gazowe do Ciebie nie przemawiają, bo lubisz klimat grillowania na brykiecie? Nie rezygnując z tego możesz sprawić by grillowanie stało się łatwiejsze, a co za tym idzie - przyjemniejsze. Poznaj grill węglowy Weber Performer Original GBS 57 cm, który pozwoli Ci czerpać jeszcze więcej radości z grillowania!

 

 

Wiele funkcji!

Grill węglowy Weber Performer Original GBS 57 cm, stworzony został z myślą o zwolennikach tradycyjnego grillowania z użyciem brykietu. Jednak posiada o wiele więcej funkcji niż zwykły grill węglowy, dzięki czemu grillowanie staje się łatwiejsze. Performer Original to grill okrągły, o powierzchni 57 cm i ruszcie ze stali. Posiada system wymiennych środków GBS (Gourment Barbecue System), dzięki którym możemy grillować nie tylko na ruszcie, ale także w specjalnych wymiennych częściach, takich jak wok, patelnia, kociołek żeliwny, wkład do gofrów, kamień do pizzy i inne. Wbudowany w pokrywie grilla termometr sprzyja utrzymaniu stałej temperatury w grillu. Z kolei nienagrzewający się uchwyt z duroplastu, umożliwia zdejmowanie pokrywy bez rękawiczek. A co jeżeli w trakcie grillowania chcemy zdjąć pokrywę? Nic łatwiejszego! Grill Weber został wyposażony w specjalny system Tuck-Away, umożliwiający swobodne odłożenie pokrywy z tyłu grilla, tak że tworzy się pewnego rodzaju maszt, chroniący między innymi przed wiatrem.

 

Co jeszcze?

Poniżej stalowego rusztu, znajduje się ruszt na brykiet. Co ciekawe, w danym modelu grilla brykiet można rozsypać na dwa sposoby: metodą bezpośrednią – na całej powierzchni rusztu, a także metodą pośrednią – tylko do specjalnych koszy (dzięki temu potrawy grillują się na zasadzie termoobiegu). Grill Weber Performer Original został osadzony na specjalnym wózku, wygodnym do transportu, posiadającym dwa większe i dwa mniejsze, blokowane kółka. Do tego jest jeszcze wyposażony w składany blat roboczy, który po rozłożeniu służy jako ogromna pomoc do przygotowywania potraw na grilla. Dzięki temu nie potrzebujemy dodatkowych stolików. Z kolei z boku grilla przymocowane są trzy uchwyty do zawieszania akcesoriów, co ułatwia utrzymanie porządku od początku do końca grillowania. Grill Weber Performer Original posiada jeszcze coś ekstra! Mianowice wbudowany w grillu system One-Touch, dzięki któremu ruchem jednej ręki można zamykać i otwierać dopływy powietrza. To z kolei umożliwia sterowanie temperaturą, a także łatwiejsze wygaszanie grilla, odcinając dopływ powietrza. Natomiast pod grillem znajduje się pojemniczek do odmierzania brykietu, zaś pod kotłem grilla – popielnik, zbierający popiół, który ściąga się ruchem jednej ręki.

Czy grillowanie na brykiecie było kiedyś łatwiejsze?