Darmowa dostawa powyżej 300zł | 60 dni na zwrot | Blog

Nie masz produktów w koszyku.

Urządzamy ogrodowy taras - biokominek na tarasie

By ogrodowy taras spełniał swoje funkcje, musi być odpowiednio i spójnie wyposażony. Czym kierować się przy wyborze mebli? Jakie oświetlenie wybrać? Kiedy warto ustawić na tarasie biokominek i na jaki model się zdecydować?

Taras jak ogród

Myśląc o urządzaniu ogrodowego tarasu, musimy się zastanowić, w jakich celach będziemy z niego korzystać. Czy chcemy, aby było to miejsce do wypoczynku, wspólnych posiłków, a może zamierzamy na tarasie ogrodowym pracować? Idąc tym torem myślenia musimy odpowiednio wybrać meble ogrodowe. Będą to wygodne sofy, krzesła, leżaki czy stół. Powinny stylem nawiązywać do mebli w naszym domu. Kolejnym elementem będzie oświetlenie. Może być ono elektryczne. Wówczas stawiamy w ogrodzie lampy lub latarnie. Także te zasilane energią słoneczną. Możemy też zdecydować się na biokominek do ogrodu, który da światło naturalne. Taki biokominek na tarasie może mieć formę pochodni, być podwieszony pod sufitem lub wbudowany w stolik. Na tarasie powinny znaleźć się również rośliny. Będą one jeszcze bardziej łączyć dom z ogrodem. Jeśli nasz taras znajduje się od strony południowej lub zachodniej, pomyślmy o markizie lub innej ochronie przed słońcem.

biokominek , biokominki kraków , biokominek na tarasie , biokominek na taras , decofire blog

Jaki biokominek do ogrodu

Wybór biokominków ogrodowych jest bardzo szeroki. Najwięcej znajdziemy modeli wolnostojących, mobilnych i tym samym łatwych do przenoszenia. Ciekawe są również te, które możemy wmontować w meble. Warto pamiętać, że większość modeli biokominków ogrodowych możemy używać również we wnętrzach. Dzięki temu jeszcze łatwiej połączymy styl salonu ze stylem tarasu czy balkonu, jeśli jeden będzie nam służył w domu, a drugi model z tej samej serii, ale na przykład innej wielkości, postawimy w ogrodzie. Warto przyjrzeć się linii Decoflame Outdoor. Znajdziemy tu wysokie nawet na 1,6 metra wolnostojące biokominki z serii Dubai Round lub Square w trzech kolorach i dwóch rozmiarach. Mają one kształt kolumn. Równie ciekawe będą biokominki do ogrodu i do domu z serii Nice Tower, nadające się do montażu, czy Nice Table-top, które można postawić na stole. Wszystkie kominki z serii Decoflame Outdoor mają elementy wykonane ze stali szlachetnej bądź hartowanego szkła i nie wymagają połączenia z przewodami kominowymi. Zostały tak zaprojektowane, aby chronić płomień przed wiatrem. Ponadto są bardzo stylowe i z powodzeniem mogą stanowić element wyposażenia zarówno salonu, jak i tarasu.

biokominki kraków , kraków biokominek , decofire

Taras z ozdobnym biokominkiem - hit czy kicz?

Zdecydowanie hit. W kilka sekund możemy dzięki biokominkowi wytworzyć nastrój, oświetlić taras. Nie wydobywa się z niego nieprzyjemny zapach czy dym, nie brudzi. Nie mamy problemu, gdzie wyrzucić popiół, ponieważ nie wytwarza popiołu. Może stanowić element małej architektury, jeśli wybierzemy model stojący biokominka. Możemy go również wnieść do salonu i tam używać. Kolejnym argumentem, że biokominek na tarasie to hit, jest fakt, że jest eko.Polecane produkty

Loading

Dodaj komentarz
BackTop
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Czytaj więcej
×