Oczyszczacze Powietrza

Problem zanieczyszczonego powietrza ze szczególną siłą dotyka mieszkańców dużych miast. Próba walki ze smogiem często spełza na niczym. Na szczęście nie oznacza to, że zawsze musimy oddychać zanieczyszczonym powietrzem. Z rozwiązaniem przychodzą domowe oczyszczacze, które pozwalają skutecznie oczyścić powietrze w naszych domach, czy mieszkaniach. Jest to szczególnie ważne przy małych dzieciach, alergikach czy osobach mających problemy z oddychaniem. Domowy oczyszczacz powietrza na pewno pozytywnie wpłynie na zdrowie każdego z nas.

Filtr  
Kategoria  
Cena  
Wysyłka  
Producent  
Zobacz jako Siatka Lista
Strona

Produkty 1-30 z 52

Ustaw kierunek malejący
 1. -27% Zestaw - Oczyszczacz powietrza Cado: LEAF 200 biały + Przenośny Cado LEAF C20 czarny
  Cena promocyjna 2 199,00 zł Regular Price 2 998,00 zł Oszczędzasz 799,00 zł
  Zestaw - Oczyszczacz powietrza Cado: LEAF 200 biały + Przenośny Cado LEAF C20 czarny
  Ocena:
  0%
  (0)
 2. -8% Blueair Oczyszczacz powietrza Blue Pure 411
  Cena promocyjna 599,00 zł Regular Price 649,00 zł Oszczędzasz 50,00 zł
  Blueair Oczyszczacz powietrza Blue Pure 411
  Ocena:
  100%
  (2)
 3. -2% Blueair Oczyszczacz powietrza Blue Pure 221
  Cena promocyjna 1 469,00 zł Regular Price 1 499,00 zł Oszczędzasz 30,00 zł
  Blueair Oczyszczacz powietrza Blue Pure 221
  Ocena:
  100%
  (1)
 4. Blueair Oczyszczacz powietrza Pro L (PA)
  4 999,00 zł
  Blueair Oczyszczacz powietrza Pro L (PA)
  Ocena:
  0%
  (0)
 5. Blueair Oczyszczacz powietrza Pro M (PA)
  2 899,00 zł
  Blueair Oczyszczacz powietrza Pro M (PA)
  Ocena:
  0%
  (0)
 6. -3% Blueair Oczyszczacz powietrza Classic 405 (PA)
  Cena promocyjna 2 239,00 zł Regular Price 2 299,00 zł Oszczędzasz 60,00 zł
  Blueair Oczyszczacz powietrza Classic 405 (PA)
  Ocena:
  0%
  (0)
 7. -3% Blueair Oczyszczacz powietrza Classic 205 (PA)
  Cena promocyjna 1 449,00 zł Regular Price 1 499,00 zł Oszczędzasz 50,00 zł
  Blueair Oczyszczacz powietrza Classic 205 (PA)
  Ocena:
  0%
  (0)
 8. Blueair Oczyszczacz powietrza Pro L (SM)
  5 299,00 zł
  Blueair Oczyszczacz powietrza Pro L (SM)
  Ocena:
  0%
  (0)
 9. Blueair Oczyszczacz powietrza Pro M (SM)
  2 999,00 zł
  Blueair Oczyszczacz powietrza Pro M (SM)
  Ocena:
  0%
  (0)
Zobacz jako Siatka Lista
Strona

Produkty 1-30 z 52

Ustaw kierunek malejący

Jaki oczyszacz powietrza wybrać?

Nieraz przy zakupie oczyszczacza pojawiają się wątpliwości czy na pewno będzie on przydatny. W co jak w co, ale w oczyszczacze, nawilżacze i jonizatory powietrza zawsze warto zainwestować. Zły stan wdychanej mieszanki gazów może wpływać niekorzystnie na nasze samopoczucie, ale również powoduje zaostrzenie objawów alergii, z którymi zmaga się coraz więcej osób. Dlatego właśnie dobrze jest zaopatrzyć się w odpowiedni oczyszczacz powietrza. Jednak jeżeli nie wiesz, który oczyszczacz do domu wybrać - nasi eksperci chętnie posłużą Ci pomocą!

Smog - jak pokonać?

Ostatnimi laty zauważa się szczególnie duże stężenie zanieczyszczeń, smogu, szkodliwych substancji lotnych i pyłów w dużych miastach. Przyczynia się do tego szybka urbanizacja, coraz więcej jeżdżących samochodów, a co za tym idzie - spalin. Liczne fabryki nieraz wytwarzają toksyczne substancje podczas procesu produkcji. Także palenie w piecach węglowych, a co gorsza palenie w nich plastiku, gum, czy lakierowanego drewna ma niekorzystny wpływ na stan powietrza, którym oddychamy. Smog i inne zanieczyszczenia nie pozostają obojętne dla naszego zdrowia. Owszem możemy sami zadbać o swoje ekologiczne postępowanie i edukować najbliższych, ale nie sprawi to, że nagle problem smogu w mieście zupełnie zniknie. Na szczęście nowoczesne urządzenia jakimi są oczyszczacze powietrza (często w  zestawie ze stacją pomiarów) sprawiają, że możemy oddychać czystym powietrzem w domu, pracy i miejscach, w których spędzamy dużo czasu. Co prawda oczyszczacz powietrza nie usunie smogu z całego miasta, ale może zapewnić czyste powietrze w pomieszczeniu, w którym go postawisz.

Oczyszczacze powietrza - działanie

Interesuje Cie jak dokładnie działa oczyszczacz powietrza? Wygląda to tak, że oczyszczacze zasysają powietrze, które przechodzi przez znajdujący się w środku system i w ten sposób wychwytywane są pyły, wirusy czy intensywne zapachy. Wyjątkowo skuteczne są urządzenia z dwuwarstwowym filtrem – węglowym oraz HEPA, który zatrzymuje oraz rozkłada nawet bardzo małe cząsteczki. Oprócz rodzaju posiadanego filtra oczyszczacze różnią się także wielkością, mocą, ilością funkcji oraz stopniem zaawansowania technologicznego, a ponadto designem, kolorem i ceną. Czyli najpierw trzeba się zastanowić jak duży obszar powinien zostać objęty działaniem urządzenia oraz jak często będzie przenoszone. Jeżeli potrzebny jest domowy oczyszczacz powietrza, to najlepszy będzie wariant, który może zasysać kurz ze sporej powierzchni np. 36 m², tak jak Cado LEAF AP-C200. Wybierając oczyszczacz powietrza zaopatrzony w czujniki informujące o jakości powietrza, mamy pewność czym oddychamy.

Domowy oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza szczególnie doceniany bywa zimą, gdy zjawisko smogu jest wyjątkowo uciążliwe, a działające przez całą dobę kaloryfery mocno wysuszają śluzówkę nosa oraz gardła. Nawilżacz powietrza zwiększa jego wilgotność i pozwala uniknąć nieprzyjemnych skutków, które zwykle dotykają osób rozpoczynających u siebie sezon grzewczy. Domowy oczyszczacz powietrza doskonale spisuje się zarówno w małych jak i większych przestrzeniach. Również istotne jest też to, żeby powietrze posiadało jak najmniejszą ilość cząstek o ładunku dodatnim. Dlatego dobrze jest wybrać nawilżacz powietrza z jonizatorem. Można też kupić samodzielne urządzenie wytwarzające jony ujemne. Komputery, telewizory oraz inne sprzęty elektryczne czy elektroniczne wytwarzają jony dodatnie. Obecność tych cząsteczek w powietrzu wiąże się z przyciąganiem alergenów, zarodników grzybów, pleśni, bakterii oraz wirusów. Żeby ich nie wdychać, warto zadbać o to, by zostały zneutralizowane i tutaj właśnie potrzebny jest jonizator powietrza wytwarzający z kolei cząsteczki o ładunku ujemnym.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej

Chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego oczyszczacza powietrza, odpowiadającego na konkretne potrzeby. Nasi klienci bardzo pozytywnie oceniają oczyszczacze powietrza kupione w Decofire. Jeżeli jesteś zainteresowany konkretnym oczyszczaczem i chcesz uzyskać więcej informacji na jego temat, bądź po prostu chce porozmawiać ogólnie o naszym asortymencie, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego, bądź odwiedzenia nas w sklepie stacjonarnym przy ul. Nad Serafą 56 w Krakowie.