Filtry do oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza są nieocenione w codziennym życiu w dużych miastach, zwłaszcza gdy smog, szkodliwe substancje i nieprzyjemne zapachy atakują nas z każdej strony. Dobrze móc chociaż we własnym pokoju odetchnąć naprawdę świeżym powietrzem. Jednak same oczyszczacze nie byłyby nic warte gdyby nie zawarte w nich filtry. To właśnie one wchłaniają i zatrzymują zanieczyszczenia. Filtry należy wymieniać w różnych odstępach czasowych, w zależności od rodzaju i wielkości filtra. W tej kategori znajdą Państwo filtry do oczyszczaczy powietrza Cado, Blueair oraz LIFAair.

Filtr  
Kategoria  
Cena  
Wysyłka  
Producent  
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 18

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 18

Ustaw kierunek malejący

Filtry węglowe

Filtr węglowy jest odpowiedzialny za wychwytywanie lotnych związków organicznych (w tym bardzo szkodliwego, rakotwórczego benzopirenu). Jednocześnie posiada też on zdolność pochłaniania nieprzyjemnych zapachów. Wkład filtracyjny w takim filtrze weglowym (jak sama nazwa mówi) stanowi węgiel aktywny. Tego typu filtr zaleca się wymieniać średnio co 5 lat. Jednak w przypadku posiadania oczyszczacza powietrza marki LIFAair ze stacją pomiarów, taka stancja na bieżąco informuje nas o zużyciu filtra węglowego.

Filtr Hepa

Mówiąc o filtrach do oczyszczaczy powietrza marki LIFAair nie sposób pominąć nieocenionych filtrów HEPA. Wychwytują one z powietrza wszelkie bakterie, wirusy, roztocze, zarodniki, pleśń, a nawet alergeny zwierząt, kurz i pyłki. Te filtry w kształcie walca powinno się wymieniać średnio co 2 lata. Zazwyczaj tego typu filtry są pakowane po dwie sztuki, tak jak LA22HEPA.

Filtry cząsteczek Blueair

Filtry cząsteczek do oczyszczaczy marki Blueair posiadają dużą powierzchnię wchłaniającą. Są w stanie pochłonąć wszelkie zanieczyszczenia, w tym: pyłki, kurz, sierść, złuszczony naskórek zwierząt domowych, zarodniki pleśni, alergeny i bakterie. Technologia HEPAsilent jest bardzo precyzyjna i dzięki temu tego typu filtry cieszą się dużą skutecznością. Do niektórych oczyszczaczy Blueair (Blue Pure) można kupić filtr 2w1: cząsteczkowy i węglowy.

Filtry do oczyszczaczy Decofire

W sklepie Decofire kupisz filtry do oczyszczaczy powietrza marek takich jak: Blueair, LIFAair, czy Cado. Będą to zarówno filtry węglowe (wychwytujące m.in. benzopiren), filtry cząsteczkowe HEPA (do bakterii, wirusów, alergenów), jak i filtry cząsteczek, mogące nawet pochłaniać sierść, czy złuszczony naskórek zwierząt. Każdy z filtrów dostępnych w sklepie Decofire przyczynia się do większej higieny naszego mieszkania i lepszej jakości powietrza, którym oddychamy. Jeżeli nie wiesz, który z filtrów pasuje do Twojego oczyszczacza, skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy na pewno nie odmówią Ci pomocy!