GBS - co to takiego? Niektórym może nasunąć się skojarzenie z GPS. Jednak te dwie rzeczy nie mają ze sobą nic wspólnego. No chyba, że spojrzymy na to w ten sposób, iż GBS potrafi nas doprowadzić do najlepszych smaków potraw z grilla! GBS to Gourmet Barbecue System. Czyli system, składający się z wielu elementów, przeznaczonych do grilli Weber. Każdy z tych elementów stwarza dodatkowe możliwości dla grillowania. System GBS dostępny jest dla wszystkich grilli węglowych o średnicy 57cm, a także dla większości grilli gazowych.


 


Poniżej znajdziecie krótki opis najczęściej używanych elementów tego systemu:

Gourmet BBQ System - Stojak do kurczaka Weber

To okrągły (zresztą jak wszystkie z serii GBS) przedmiot, wykonany ze stali nierdzewnej. Do jego szyjki wlewamy dowolny napój (herbata, piwo, sok, woda), a na koniec nadziewamy na nią mięso, np. kurczaka. Z kolei na brzegach miski można ułożyć warzywa do grillowania, w ten sposób mięso jak i warzywa będą grillować się równocześnie.

Gourmet BBQ System - Kamień do pizzy z uchwytami Weber

Składa się z dwóch części - uchwytu, który jest ściągany i włoskiego kamienia, na którym można upiec pizzę czy chleb. Jak widzisz i w tym przypadku, grill może być wspaniałą alternatywą dla piekarnika.

Gourmet BBQ System - ruszt na Steki Sear Grate Weber

To okrągła i solidna, żeliwna krata do grillowania steków. Wystarczy wrzucić na ruszt kawał steka. Ruszt sprawia, że mięso idealnie się karmelizuje. Bardzo długo utrzymuje ciepło, dzięki czemu można dosmażyć mięso, nie tylko z zewnątrz, ale i od środka. Co więcej, ruszt nadaje mięsom - charakterystyczny wzór w kratkę. Ruszt na steki Sear Grate Weber doskonale nadaje się do steków wołowych, wieprzowych, ale nawet i do kurczaka.

Gourmet BBQ System - Kociołek żeliwny Weber

To dosyć ciężki, no i jak sama nazwa mówi - żeliwny kociołek, z możliwością zamykania. Nadaje się do przyrządzania wszystkiego, co wymaga długiego procesu przygotowywania, czyli np. gulaszów, zapiekanek, czy żeberek wołowych. Dobrze spisze się również przy gotowaniu na winie i duszeniu potraw. Żeliwo absorbuje ciepło i równomiernie rozprowadza je po całej powierzchni naczynia. W dodatku po ugotowaniu, bardzo dobrze utrzymuje ciepło potrawy, dzięki czemu nie musisz jej co chwilę podgrzewać. Jeżeli jeszcze nie próbowałeś gotować na winie, to najwyższa pora na to z kociołkiem żeliwnym Weber! Dodajmy, że pojemność kociołka to aż 6,62 litra.

Gourmet BBQ System - Wok żeliwny, z pokrywą i wkładem Weber

Idealnie nadaje się do azjatyckiej kuchni, ale nie tylko! Równomiernie rozprowadza ciepło. Nadaje się do przyrządzania zup, mięs, warzyw. Bez żadnych ograniczeń, zarówno do gotowania, duszenia, jak i smażenia. Z kolei dzięki emalii porcelanowej, którą jest pokryty, jego mycie nie stwarza najmniejszych problemów.

Do systemu GBS należy jeszcze wiele innych elementów, takich jak wkład do gofrów i pączków (tak, na grillu też można przyrządzać słodkości), czy patelnia. Grillowanie nigdy nie stwarzało tyle możliwości, co teraz, kiedy masz szansę skorzystać z wielu elementów, ktore daje Gourmet Barbecue System.