Bio palniki

Wybierając biokominek najczęściej zwracamy uwagę na jego obudowę, ze względu na walory estetyczne i dekoracyjne. Tymczasem nie mniej ważnym, o ile nie najważniejszym elementem jest serce biokominka, czyli jego palenisko. Bio palnik czy inaczej nazywane jako palenisko biokominka, wykonane z wysokiej jakości materiałów, wyposażone w zabezpieczenia i oferujące przemyślane rozwiązania, zapewnia bezpieczne i funkcjonalne korzystanie z naszego kominka ekologicznego na biopaliwo.

Filtr  
Kategoria  
Cena  
Wysyłka  
Producent  
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 11

Ustaw kierunek malejący
 1. Biopalenisko Ruby Fires 11814LS
  4 490,00 zł
  Biopalenisko Ruby Fires 11814LS
  Ocena:
  0%
  (0)
 2. Biopalenisko Ruby Fires 5820S
  2 890,00 zł
  Biopalenisko Ruby Fires 5820S
  Ocena:
  0%
  (0)
 3. Biopalenisko Ruby Fires 5820LS
  2 890,00 zł
  Biopalenisko Ruby Fires 5820LS
  Ocena:
  0%
  (0)
 4. Biopalenisko Ruby Fires 5820LB
  2 390,00 zł
  Biopalenisko Ruby Fires 5820LB
  Ocena:
  0%
  (0)
 5. Biopalenisko Ruby Fires 4114LB
  1 990,00 zł
  Biopalenisko Ruby Fires 4114LB
  Ocena:
  0%
  (0)
 6. Biopalenisko Ruby Fires 4114B
  1 990,00 zł
  Biopalenisko Ruby Fires 4114B
  Ocena:
  0%
  (0)
 7. Biopalenisko Ruby Fires 5820B
  2 390,00 zł
  Biopalenisko Ruby Fires 5820B
  Ocena:
  0%
  (0)
 8. Biopalenisko Ruby Fires 4120B
  2 290,00 zł
  Biopalenisko Ruby Fires 4120B
  Ocena:
  0%
  (0)
 9. Biopalenisko Ruby Fires 4114S
  2 390,00 zł
  Biopalenisko Ruby Fires 4114S
  Ocena:
  0%
  (0)
 10. Biopalenisko Ruby Fires 4114LS
  2 390,00 zł
  Biopalenisko Ruby Fires 4114LS
  Ocena:
  0%
  (0)
 11. Biopalenisko Ruby Fires 8014LS
  3 890,00 zł
  Biopalenisko Ruby Fires 8014LS
  Ocena:
  0%
  (0)
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 11

Ustaw kierunek malejący

Jak wybrać biopalenisko?

Biokominki są powszechnie uznawane za bezpieczniejszą i prostszą w użytkowaniu alternatywę dla tradycyjnego kominka. Mnogość wzorów i rodzajów tych urządzeń sprawia, że trafiają w gusta zarówno projektantów wnętrz jak i każdego kto ceni ich elegancki wygląd i ciepło naturalnego ognia.

Jednak wybierając biokominek powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jego walory dekoracyjne, ale przede wszystkim na palenisko biokominka. Wysokiej jakości biopalenisko to gwarancja bezpiecznego użytkowania. Palenisko z którego wydobywa się ogień z biopaliwa, powinno posiadać bowiem system zabezpieczający. Takie zabezpieczenie pozwala na całkowite zniwelowanie niebezpieczeństwa spowodowanego ewentualnym niekontrolowanym wyciekiem biopaliwa z palnika. To właśnie palenisko biokominka generuję również długość ilni ognia, wysokość płomieni a także pojemność palnika na biopaliwo i  tym samym szybkość spalania paliwa. Aby więc biokominek spełniał nasze oczekiwania powinniśmy wybrać konkretny rodzaj paleniska zgodny z naszymi preferencjami.

Palenisko - serce biokominka

W ofercie sklepu Decofire posiadamy duży wybór palenisk biokominków. Oferujemy biopaleniska przeznaczone do zabudowy, jak i modele, które mogą samodzielnie tworzyć biokominek. Wykonane ze stali nierdzewnej, wyposażone w blokady i czujniki bezpieczeństwa, o różnej długości linii ognia z możliwością regulacji wysokości płomienia.

Modele palenisk osłonięte ekranem ze szkła hartowanego nie tylko zapewniają stałą linię ognia chroniąc ją przed przeciągami, ale także są łatwe w montażu. Doskonale prezentują się wbudowane w meble, balt lub na ścianę, wszędzie tam gdzie powierzchnia jest wykonana z materiałów niepalnych. Przykładem takiego paleniska jest elegancki model od Decoflame - Denver Basic™. Wyposażony w panel sterowania z 3 stopniową regulacją intensywności płomienia. Opcjonalnie można rozszerzyć zakres regulacji do 6 poziomów. Przykładem paleniska, które może być użytkowane jako samodzielny biokominek jest model marki Ruby Fires - CeramiBurner®. Posiada własną wewnętrzną izolację termiczną i system bezpiecznego uzupełniania paliwa. Wysokiej jakości elegancka obudowa biokominka została wykonana ze stali nierdzewnej. Na szczególną uwagę zasługuje również palenisko Decoflame Outdoor built-in burnerprzeznaczone do zabudowy na zewnątrz. Palnik wykonany został ze stali szczotkowanej nierdzewnej, w którym możemy regulować wysokość płomienia. Co ciekawe, model posiada wyjątkowo pojemny zbiornik na biopaliwo co pozwala na długi czas spalania, nawet do czternastu godzin! Doskonale prezentuję się na tarasie lub w ogrodzie, wbudowany w blat lub podest marmurowy. Biopalenisko oferuję możliwość dobudowy ekranu ze szkła hartowanego.

Ponieważ wybór paleniska biokominka jest niezwykle istotnym wyborem, warto zasięgnąć opinii specjalistów. W związku z tym, zachęcamy do kontaktu lub do odwiedzenia naszego salonu, gdzie posiadamy możliwość zaprezentowania wybranych modeli palenisk. Chętnie odpowiemy również na wszelkie pytania i doradzimy jaki model wybrać, aby jak najlepiej spełniał Państwa oczekiwania.

Ceny i opinie

Oferujemy korzystne ceny oraz modele palenisk znanych i cenionych producentów takich jak Decoflame, Ruby Fires, Simple Fires i Infire. Ceny naszych biokominków zaczynają się od kilkuset złotych a kończą nawet na kilkudziesięciu tysiącach. Wszystko zależy jakie palenisko biokominka klient sobie wybierze. Wykonujemy biopaleniska na zamówienie i taki biokominek może mieć funkcję autoamtycznego sterowania. Nie jest on jednak w takiej konfiguracji tani. Tanie biokominki nie mają sterowania automatycznego i długiej lini ognia jak w tych bardziej ekskluzywnych i wykonywanych na zamówienie pod konkretne wymary i materiał z jakiego jest zrobiony. Palniki do Biokominków ze stali nierdzewnej będą zdecydowanie droższe od tych malowanych proszkowo np na kolor czarny. Jedno jest pewne jeżeli zdecydujesz się zakupić bio palenisko w sklepie Decofire.pl - opinia na temat zakupionego produktu bedzie pozytywna i bedziesz z niego zadowolony długie lata. Ponieważ sami testujemy wszystkie kominki na biopaliwo tak abyś mógł cieszyć się biopaleniskiem o pozytywnej opini i rekomendowacji. Oferujemy najwyzszą jakość obsługi i najlepszą cenę na rynku biokominków.