Biokominki będące nowoczesnym i stylowym sposobem na wprowadzenie przyjemnej atmosfery do naszych domów, zdobywają coraz większą popularność. Wraz z rosnącym zainteresowaniem tymi innowacyjnymi urządzeniami, pojawiają się także nowe produkty, takie jak Fanola – paliwo do biokominków w wersji Premium. Co sprawia, że to paliwo zyskuje uznanie na rynku i dlaczego warto je stosować? Odpowiedzi na te pytania odkryjemy w niniejszym artykule.

Fanola – paliwo do biokominków najwyższej klasy

Fanola to niewątpliwie jedno z najlepszych paliw etanolowych dostępnych obecnie na rynku. Opatrzone wieloma certyfikatami bezpieczeństwa oraz jakości, stworzone specjalnie do użytku w biokominkach i produkowane jedynie przez samego producenta biokominkówmarkę Planika. Skład opiera się wyłącznie na naturalnych składnikach pochodzących z roślin, co podkreśla jego ekologiczny charakter. Spalanie paliwa etanolowego nie wytwarza dymu, sadzy, popiołu, ani żadnych szkodliwych substancji co sprawia, że jego wpływ na środowisko jest całkowicie neutralny. Nie bez powodu więc biopaliwo Fanola nazywane jest ekologicznym paliwem.

Warto podkreślić również fakt, że jedynymi produktami ubocznymi spalania są ciepło, para wodna i niewielka ilość dwutlenku węgla, która z kolei jest absorbowana przez rośliny podczas fotosyntezy. Proces ten nazywany jest "czystym" ze względu na to, że nie wpływa na środowisko. To ekologiczne podejście do generowania ciepła sprawia, że Fanola wyróżnia się na tle innych dostępnych opcji, stawiając na efektywne i wydajne rozwiązanie.

Fanola – paliwo do biokominków w wersji Premium.

Sprawdź także: Aranżacja biokominka – jak układać dekoracje?

Bioetanol – co wykorzystuje się do jego produkcji?

Fanola to biologicznie czyste, ekologiczne paliwo oparte na alkoholu etylowym, który przeszedł kompleksowy proces rektyfikacji. Etanol jest alkoholem pochodzenia roślinnego, powstającym w procesie fermentacji cukrów roślinnych uzyskiwanych z upraw sezonowych roślin. Do jego produkcji wykorzystuje się m.in.: kukurydzę, zboża czy buraki. Biopaliwo Fanola wyróżnia się nie tylko swoim ekologicznym charakterem, ale także procesem produkcji, który sprawia, że jest jednym z najczystszych dostępnych na rynku.

Etanol poddany wielokrotnemu procesowi rektyfikacji, stanowi bazę Fanoli, gwarantując wysoką jakość i bezpieczeństwo podczas użytkowania w biokominkach. Proces ten eliminuje wszelkie zanieczyszczenia, co przekłada się na efektywne i bezpieczne spalanie paliwa, nie generując przy tym dymu, sadzy ani popiołu. Dla tych, którzy poszukują nie tylko efektywnego źródła ciepła, ale również zrównoważonego i bezpiecznego dla środowiska rozwiązania, Fanola stanowi doskonały wybór.

Biokominek na bioetanol w salonie

Sprawdź także: Biokominek na ścianie – jaki wybrać?

Jak przebiega proces spalania etanolu?

Proces spalania etanolu pozbawionego substancji biologicznych jest ekologiczny i bezpieczny. Dzięki temu nie wydziela się dym, a jedynie para wodna i dwutlenek węgla o stężeniu zbliżonym do ilości wydychanej przez człowieka. Aby uruchomić biokominek manualny, należy uzupełnić rynienkę paliwem, a następnie zapalić. W tym przypadku (zgodnie ze wskazaniami producenta) biopaliwo Fanola ma bezpośredni kontakt z płomieniem, a po osiągnięciu temperatury około 80°C zaczyna emitować opary.

W przypadku biokominków automatycznych proces ten nie ma miejsca. Po napełnieniu zbiornika za pomocą pompy, bioetanol jest zamieniany w opary etanolu przez tzw. generator oparów. Następnie opary podążają w stronę palnika i to one, a nie paliwo są spalane. Taki sposób użytkowania przekłada się na wydajność, gwarantując możliwie najdłuższy czas palenia.

Jak przebiega proces spalania bioetanolu?

Na ile wystarcza biopaliwo Fanola?

Fanola to paliwo do biokominków, które gwarantuje najczystszy proces spalania, a przy tym jest bardzo wydajne. Bioetanol wyprodukowano w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych, co zapewnia najwyższą jakość i najdłuższy czas palenia. Spalanie Fanoli określane jest czystym procesem, w którym zachowane są odpowiednie warunki spalania. Jego zużycie zależy od długości palnika i ustawionej wysokości płomienia. Jak wskazuje producent palenisko o długości ok. 1 m zużywa, ok. 1 l paliwa bioetanolowego na godzinę. Dzięki takim właściwościom możemy zyskać kilka godzin przyjemnego ognia w przytulnej atmosferze i otulającym cieple.

Paliwo do biokominka

Sprawdź także: Kominek przenośny do Twojego domu – czy warto?

Fanola – paliwo do biokominków, czy warto? Podsumowanie

Wybór odpowiedniego biopaliwa wpływa bezpośrednio na prawidłowe działanie kominków oraz gwarantuje bezpieczne użytkowanie. Dzięki poddaniu rygorystycznym testom naukowym w celu udowodnienia zgodności z obowiązującymi normami oraz przepisami, masz pewność, że wybierasz produkt sprawdzony i jakościowy. To jeden z najważniejszych czynników, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę, kupując biopaliwo. Podczas procesu spalania nie wydziela się substancji szkodliwych, tylko pod warunkiem, że paliwo posiada certyfikaty wskazujące na potwierdzone bezpieczeństwo użytkowania. Na rynku znajdziemy wiele produktów na bazie etanolu, do których produkcji wykorzystywane są produkty pochodzenia roślinnego niewiadomego pochodzenia, a sam proces spalania nie może być uznany biologicznie czystym.

Jak wybrać najlepsze biopalowo do biokominka?

Wybierając biopaliwo do swojego biokominka, warto sprawdzić, czy jest ono zgodne ze wszystkimi normami. Poniżej przedstawiamy zestawienie najważniejszych czynników, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupów:

Czy warto kupić biopaliwo Fanola?

Dlaczego warto kupić biopaliwo Fanola?

  • Czysty proces spalania – produktami spalania są jedynie ciepło, para woda oraz dwutlenek węgla.
  • Naturalny ogień – paliwo Fanola gwarantuje najczystszy proces spalania, podczas którego nie wydziela się dym, a ogień jest w pełni naturalny bez konieczności stosowania sztucznych odblasków.
  • Atest bezpieczeństwa ECO FUEL – certyfikat potwierdzający, że biopaliwo Fanola jest w pełni bezpieczne dla ludzi i środowiska.
  • Najdłuższy czas spalania – biopaliwo Fanola zapewnia długą i bezpieczną pracę kominka, maksymalizując efekty procesu spalania.

Zalety biopaliwa Fanola

Fanola – paliwo do biokominków Planika i nie tylko

Zobacz, do jakich biokominków możesz używać biopaliwa Fanola. Poniżej prezentujemy jedynie kilka przykładowych modeli marki Planika. Wybieraj spośród kominków wolnostojących, automatycznych, wiszących, narożnych i innych. Z biopaliwem marki Fanola masz gwarancję jakości i bezpieczeństwa. Więcej biokominków znajdziesz na naszej stronie:

  • Biokominek Planika Chantico Glassfire – jeden z chętniej wybieranych i docenianych za design oraz wydajność modeli małych biokominków marki Planika. Wyposażony w szklany cylinder, technologię Commerce, zapewniający czyste spalanie, w pełni przenośny oraz prosty w użytkowaniu. Jedno napełnienie zbiornika wystarcza na około 4 godziny, a jego moc cieplna wynosi 3 kW.

  • Biokominek wolnostojący automatyczny Senso Stove Planika – elegancki kominek wolnostojący, przeznaczony do użytku wewnątrz pomieszczeń. Solidnie wykonany, wyposażony w technologię BEV oraz plug&play. Moc 2,5 kW pozwala na ogrzanie pomieszczenia o powierzchni 20-30 m2, a zbiornik o pojemności 1,3 l zapewnia około 4,5 godziny ciągłego palenia. Zobacz więcej informacji.

  • Biokominek automatyczny Neo 750 Burner Planika – to urządzenie wyposażone w 2-stopniową regulację wysokości płomienia, mikroprocesor kontrolujący procesy spalania oraz wbudowane czujniki, które reagują natychmiast w przypadku wykrycia nieprawidłowości w działaniu! Co więcej, w zestawie otrzymasz pilot do zdalnego sterowania, umożliwiający zdalną obsługę urządzenia. Moc kominka to 4,1 kW.

  • Biokominek automatyczny Rock Daze Planika – elegancki, estetyczny i ponadczasowy biokominek do salonu, sypialni, przestrzeni komercyjnych i innych miejsc, gdzie chcesz stworzyć przytulną atmosferę. Model ten wykorzystuje technologię BEV, która sprawia, że stosowane paliwo nie ma kontaktu z ogniem. Jedno uzupełnienie zbiornika wystarcza na około 33 godziny palenia. Ponadto, dzięki 2-stopniowej regulacji wysokości płomienia, możesz ustawić wybrane przez siebie parametry. Co więcej, nie musisz wstawać z fotela – biokominek wyposażony jest w pilot zdalnego sterowania. Zobacz więcej szczegółów!

Zobacz najciekawsze modele biokominków marki Planika i dowiedz się więcej. Nasz ekspert przedstawi rzetelne recenzje wybranych modeli: