Darmowa dostawa powyżej 300zł | 60 dni na zwrot | Blog

Nie masz produktów w koszyku.

Biokominki w bloku - wady, zalety i estetyka

W mało którym mieszkaniu można pozwolić sobie na instalację tradycyjnego kominka. Według przepisów nie wolno montować kominka w bloku, który posiada więcej niż 4 kondygnacje. Alternatywą tradycyjnego kominka jest biokominek, który może zostać zamontowany w każdym mieszkaniu i to nie tylko w salonie, ale również sypialni czy łazience. Poznajmy bliżej zalety i wady biokominka.

Biokominek w bloku - zalety

Jedną z największych zalet biokominka jest fakt, że każdy może go mieć. Ustawimy go w salonie, na tarasie, w sypialni, powiesimy na ścianie lub pod sufitem. Ponadto biokominek tworzy niezwykły nastrój - ogień uspokaja i ociepla wnętrze. Jeśli włożymy do niego naczynie z wodą i olejkiem zapachowym lub eterycznym, pod wpływem ciepła wydzielą się aromaty i będzie jeszcze przyjemniej. Biokominek w bloku nie wymaga podłączenia do przewodu kominowego, ponieważ paliwo do niego używane jest bezwonne i spala się bez sadzy. Biokominki są również ekologiczne. Nie stanowią zagrożenia dla domowników, o ile pamiętamy o wietrzeniu. Produktami spalania paliwa do biokominków w salonie i bloku jest dwutlenek węgla i para wodna w bezpiecznych ilościach. No i nie musimy rezerwować miejsca na drewno i brykiet, jak w przypadku tradycyjnego kominka, a to na pewno duży plus. Dużą zaletą biokominków jest także ich różnorodność. Bez problemu dobierzemy odpowiedni model do danego wystroju pomieszczenia. Salon w stylu angielskim, skandynawska łazienka, styl minimalistyczny lub glamour? W każdym z tych pomieszczeń biokominek będzie dobrze wyglądał.

biokominek w bloku , biokominek , biokominki , decofire blog

Biokominek w salonie - wady

Chociaż paliwo w biokominku spala się bezdymnie, to jednak stawiając biokominek w salonie, musimy zadbać o regularną wentylację. Sam biokominek nie może stanowić jedynego źródła ogrzewania, bo ilość emitowanego ciepła nie jest tak duża, jak w przypadku tradycyjnych kominków. Możemy jeszcze uznać za wadę fakt, że podczas pracy biokominka w salonie czy też w innym pomieszczeniu, nie powinniśmy go przenosić.

Biokominki w bloku i ich estetyka

Biokominek od kominka różni się przede wszystkim tym, że możemy go po zimie schować do szafy. Bogactwo form i kształtów pozwala nam również wykorzystać biokominek jako element designu na przykład w salonie. Możemy go powiesić na ścianie zamiast obrazu, ustawić koło łóżka w sypialni czy użyć jako oświetlenia wieczornego grilla. Najciekawsze formy i kształty, na przykład otwartej kuli, pozwalają biokominek zawiesić przy suficie. Równie atrakcyjnie wyglądają ściany z hartowanego szkła. Biokominki dostępne są również w wielu kolorach. Chociaż wiele osób postrzega biokominek w bloku jako alternatywę dla kominka, to jednak urządzenie to jest jak najbardziej samodzielnym, pięknym elementem wyposażenia naszego salonu lub mieszkania.Polecane produkty

Loading

Dodaj komentarz
BackTop
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Czytaj więcej
×