Zima to jedna z najbardziej malowniczych pór roku. Przyprószony śniegiem ogród zyskuje szczególnie urokliwy wygląd. Równocześnie, szybko robi się ciemno, co stanowi korzystne warunki dla świetlnych dekoracji. Jak rozświetlić zimowy ogród? Przyglądamy się najciekawszym rozwiązaniom i trendom.

Świetlna aranżacja ogrodu szczególnie pięknie wygląda w okresie świąteczno-noworocznym. Niskie temperatury sprzyjają spędzaniu wieczorów w domu, a świecące dekoracje cieszą oko wszystkich domowników i tworzą magiczny nastrój. Decydując się na oświetlenie ogrodu, możesz wybierać spośród wielu nowoczesnych sposobów oświetlenia zewnętrznego.

Dostępne rozwiązania różnią się materiałem, sposobem zasilania oraz barwą światła. Wybierając wymarzone oświetlenie ogrodu, zawsze upewnij się, czy będzie ono niezawodne również w takich warunkach atmosferycznych, jak mróz i śnieg. Czym rozświetlić zimowy ogród?

Oświetlenie LED

Popularną ozdobą, która doskonale prezentuje się zarówno na elewacji domu, jak i w głębi ogrodu są lampki LED. Oświetlenie często imituje klasyczne okrągłe bombki choinkowe, łańcuchy lub kojarzące się z zimą gwiazdki oraz sople lodu. Lampki dostępne są w różnych kolorach, które z łatwością możesz dopasować do stylu domu i ogrodu. Ten typ oświetlenia cieszy się dużą popularnością także ze względu na łatwość przechowywania oraz dużą energooszczędność. 

Zimowe oświetlenie ogrodu LED

Ciekawym rozwiązaniem są również ozdoby w postaci wolnostojących figur. Mogą to być na przykład popularne ledowe renifery lub efektowne kule. Duża ilość dostępnych modeli i wzorów na rynku sprawia, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Tego typu ozdoby mają często swoje odpowiedniki w postaci lamp solarnych, które jednak zimą są mało efektywne ze względu na brak słońca. Dodatkową formą są także figury, gdzie światełka zostały zamontowane bezpośrednio na stelażu o określonym kształcie.

Zimowe oświetlenie ogrodu

Ogrzewacze gazowe

Promienniki gazowe to estetyczna i funkcjonalna ozdoba, która sprawdzi się na każdym przydomowym tarasie. Zamknięty w szklanej formie płomień jest bezpieczny oraz odporny na podmuchy wiatru. Emitowany przez promiennik słup ognia cieszy oczy oraz pozwala ogrzać i rozświetlić nawet 25 m2 powierzchni wokół urządzenia. Ogrzewacz gazowy sprawia, że spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi na świeżym powietrzu, staje się przyjemnością nawet w chłodne jesienne i zimowe wieczory. Stojące modele wyposażone są ponadto w gumowe kółka, dzięki którym można łatwo przetransportować ogrzewacz w preferowane miejsce.

Biokominki zewnętrzne

To propozycja dla miłośników żywego ognia. Instalacja zewnętrznego biokominka pozwoli uzyskać ciepło na tarasie lub w innej ulubionej części ogrodu. Widok tańczących płomieni pięknie koresponduje ze scenerią zimowego ogrodu oraz tworzy niepowtarzalny klimat sprzyjający spędzaniu czasu na zewnątrz nawet podczas mrozów. Obsługa biokominka jest wyjątkowo prosta, ekologiczna i bezpieczna. Wystarczy wlać biopaliwo do odpowiedniego zbiornika, aby w kilka chwil uzyskać efekt przyjemnego ciepła i naturalnych płomieni. W ofercie biokominków dostępne są zarówno kompaktowe i mobilne modele, jak i duże przeznaczone do stacjonarnego użytkowania w bardziej rozległych miejscach.

Materiał przygotowany we współpracy z GetHome.pl – portalem mieszkań, domów i działek na sprzedaż i wynajem.