Posiadasz turystyczny grill gazowy marki Weber, ale chcesz go używać stacjonarnie? Zdradzimy ci co musisz zrobić, aby wyjść na tym o wiele oszczędniej, a poza tym nie musieć co 5-6 godzin wymieniać naboju gazowego. Możesz jak najbardziej użyć butli gazowej. I wcale nie musisz w tym celu przerabiać całego grilla. Wystarczy przejściówka z naboi gazowych, na dużą butlę gazową. Zobacz jakie to łatwe!


Przejściówka - co to takiego?

Przejściówka z naboi gazowych na butlę gazową to wąż ze specjalnym reduktorem, dzięki któremu jesteśmy w stanie używać przenośnego grilla na naboje, korzystając z butli gazowej. Jak to działa? W oryginalny reduktor wkręcamy wąż, który jest zakończony podłączeniem umożliwiającym popięcie dużej butli gazowej np. 11 kg. Kiedy korzystamy z grilla gazowego stacjonarnie, o wiele wygodniej, a i na pewno taniej jest czerpać gaz z dużej butli, niż z niewielkich naboi, które mają pojemność zaledwie jednego litra.

Dlaczego nie warto przerabiać grilli na własną rękę?

Przy zakupie grilla zazwyczaj wiemy, czy będziemy używać go w jednym, stałym miejscu, czy też w transporcie. A może planujemy obydwie opcje? Jeżeli wybierzemy to ostatnie, na pewno zdecydujemy się na grill łatwy do składania. Nie oznacza to jednak, że musimy wtedy korzystać wyłącznie z funkcji oferowanej przez grille turystyczne - naboi gazowych. Aby do takiego grilla podłączyć butlę gazową, wystarczy przejściówka. Jej podpięcie jest proste i bezpieczne. Pamiętajmy też o tym, że nie warto przerabiać grilli na własna rękę, ponieważ może to sprawić, iż okażą się niezdatne do użytku, bądź co gorsza będzie się z nich ulatniał gaz. Powinniśmy korzystać z produktów dedykowanych do grilli turystycznych, czyli przejściówek. W reduktorze mamy odpowiednie ciśnienie, które podawane jest do grilla i wtedy on działa tak jak należy.

Turystyczny grill gazowy jest w gruncie rzeczy bardzo praktyczny. Możesz go używać zarówno jako łatwy do rozpalenia grill przenośny, jak i jako grill stacjonarny, jeżeli tylko skorzystasz z dedykowanej dla danego modelu przejściówki.

Przejściówka z naboi gazowych na dużą butlę 11 kg Weber jest przeznaczona do grilli Weber Q 1000 - Q 1200.