Biokominki ogrodowe to innowacyjne urządzenia, które nie tylko stanowią atrakcyjny element dekoracyjny, ale także wprowadzają do naszych ogrodów i tarasów przyjemną atmosferę. W tym artykule powiemy Wam, czy biokominek zewnętrzny można używać przez cały rok? Odkryjemy, dlaczego warto wybrać to urządzenie do swojego ogrodu oraz pokażemy, że biokominek zewnętrzny może być doskonałym towarzyszem zarówno w letnich wieczorach, jak i w chłodniejszych miesiącach. Zapraszamy!

Biokominek zewnętrzny – efektowna i stylowa dekoracja

Biokominki zewnętrzne nadają się do wielosezonowego użytku. W zależności od tego, jaką aranżację chcemy wykonać, możemy wybrać modele w pełni wolnostojące lub te przeznaczone do zabudowania. W chłodne dni, gdy temperatura spada, a my pragniemy podtrzymać przyjemny klimat na naszym tarasie czy w ogrodzie, biokominek zewnętrzny staje się niezastąpionym sojusznikiem. To nie tylko dodatkowe źródło ciepła, ale również wyjątkowy element dekoracyjny, który sprawia, że chłodniejsze wieczory stają się przyjemniejsze i bardziej urokliwe.

Biokominki zewnętrzne oferują nie tylko możliwość rozkoszowania się naturalnym blaskiem ognia na świeżym powietrzu, ale także pozwalają na cieszenie się atmosferą prawdziwego ogniska bez konieczności wykonywania skomplikowanych instalacji. To praktyczne rozwiązanie, które nie tylko dostarcza ciepła, ale również tworzy przytulny klimat, umożliwiając korzystanie z uroków ogrodu czy tarasu przez kilka miesięcy.

Biokominki zewnętrzne w ogrodzie

Biokominek zewnętrzny – przyjemne ciepło przez cały rok

Biokominki ogrodowe doskonale sprawdzają się w przestrzeniach domowych, jak i komercyjnych. Dzięki specjalnym systemom, mogą być używane na zewnątrz w różnych warunkach. Szyby wykonane z hartowanego szkła, zabezpieczają płomień przed podmuchami wiatru, nie zakłócając pracy urządzenia. Biokominki są wyposażone w specjalne czujniki, które uruchamiają się w momencie, gdyby biokominek uległ przypadkowemu przewróceniu – płomień jest natychmiast zgaszony i zostaje odcięty dopływ paliwa.

Czy biokominki zewnętrzne działają w trakcie deszczu?

Możemy zastanawiać się nad tym, co w przypadku, gdy podczas używania biokominka zacznie padać deszcz? Biokominki zewnętrzne marki Planika są do tego przystosowane, jednak trzeba mieć na uwadze względy bezpieczeństwa. Na przykład biokominek Planika Cabo przeznaczony do użytku zewnętrznego został wyposażony w system wygaszania kominka w przypadku pojawienia się intensywnych opadów. Dodatkowo, w specjalnie zaprojektowanej konstrukcji znajdziemy otwory, którymi grawitacyjnie odprowadzany jest deszcz. 

Co więcej, instalacja elektryczna została zamknięta w wodoodpornej obudowie, która zapewnia bezpieczne użytkowanie. Zaznaczmy także, że kominki wolnostojące często mają szyte na miarę pokrowce, które warto posiadać, by zachować kominek w czystości i chronić go przed kurzem. 

Biokominek zewnętrzny

Biokominek ogrodowy zimą – co warto wiedzieć?

Biokominki zewnętrzne marki Planika doskonale sprawdzają się w chłodne dni. Do ich prawidłowego i w pełni bezpiecznego użytkowania najlepiej wybierać najwyższej jakości biopaliwo, które zostało przebadane i opatrzone odpowiednimi certyfikatami bezpieczeństwa. Produkty niezawierające takich informacji, mogą być niebezpieczne dla użytkowników. Warto więc stawiać na sprawdzone marki jak np. Bionlov.

W trakcie uruchamiania biokominka zimą, w przypadku niskich temperatur na zewnątrz, możemy zauważyć mniej efektywnie spalanie. Biopaliwo będzie się dłużej rozgrzewać i palić niebieskim płomieniem, zaobserwyjemy także nieco niższy płomień. Nie musimy obawiać się natomiast jego zamarznięcia – temperatura zamarzania to około -100°C. Producent zaznacza, że z biokominka można swobodnie korzystać, jeżeli temperatura nie spadnie poniżej 0. Jeżeli jednak nie korzystamy z naszego biokominka zimą, warto schować urządzenie, gdyż wydłuży to jego żywotność. W każdej sytuacji stawiajmy na rozsądek i zachowujmy zasady bezpiecznego użytkowania.

Biokominek zewnetrzny – co warto wiedzieć

Sprawdź także: Jaki biokominek do ogrodu lub na taras?

Biokominki ogrodowe – dlaczego warto je wybrać?

Biokominki ogrodowe stają się coraz popularniejszym wyborem dla tych, którzy pragną urozmaicić swoją przestrzeń zewnętrzną. Obecnie na rynku znajdziemy wiele modeli o różnych kształtach i specyfikacjach, które możemy w pełni dopasować do własnych oczekiwań. Istnieje kilka powodów, dla których warto ustawić ten sprzęt w ogrodzie:

  • Łatwe w instalacji i obsłudze – biokominki zewnętrzne nie wymagają skomplikowanych prac budowlanych czy podłączania do instalacji, co czyni je atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób szukających prostego i efektownego sposobu na aranżację miejsca do wypoczynku.
  • Ekologiczne – do zasilania biokominków używa się paliw ekologicznych, takich jak bioetanol. To czyni je bardziej przyjaznymi dla środowiska w porównaniu do tradycyjnych kominków opalanych drewnem. Dodatkowo, biopaliwa są łatwo dostępne i bezpieczne w użyciu.

Zalety biokominków zewnętrznych

  • Proste w czyszczeniu – biokominki ogrodowe nie generują dymu ani popiołu, co sprawia, że są czyste i łatwe w utrzymaniu. Brak konieczności czyszczenia komina czy usuwania popiołu oznacza, że możemy skupić się na chwilach spędzonych na świeżym powietrzu.
  • Dekoracyjne – biokominki zewnętrzne stanowią fantastyczne uzupełnienie wyposażenia ogrodu. Dostępne są w różnorodnych stylach i designach, pozwalając dostosować je do indywidualnych preferencji.

Dzięki biokominkom zewnętrznym możemy wyczarować magiczną atmosferę ogniska bez konieczności kompromisów w kwestii stylu czy funkcjonalności. Wybór biokominków ogrodowych to nie tylko decyzja o wprowadzeniu ciepła do przestrzeni zewnętrznej, ale również o stworzeniu eleganckiego i przytulnego miejsca do relaksu na świeżym powietrzu.

Biokominek zewnętrzny Planika

Biokominki zewnętrzne na tarasie i w ogrodzie

Biokominki zewnętrzne doskonale sprawdzą się zarówno w dużych ogrodach, jak i mniejszych przestrzeniach. Marka Planika ma w swojej ofercie biokominki ogrodowe, które doceniane są przez wielu Klientów ze względu na różnorodne wzornictwo, wygodę, wielkość oraz możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb. Poniżej przedstawiamy najciekawsze modele, które doskonale sprawdzą się do użytku domowego, jak i komercyjnego:

Biokominek ogrodowy Cabo Planika

Eko kominek Cabo od marki Planika to uniwersalna propozycja zarówno dla właścicieli domów, jak i osób, które chcą zaaranżować hotelowe lub restauracyjne przestrzenie. Zachwycające palenisko osłonięte z czterech stron szkłem hartowanym, zapewnia doskonałe efekty wizualne. Biokominek został wyposażony w automatyczny system uzupełniania, 6-stopniową regulację płomienia, technologię BEV, możliwość zdalnego sterowania za pomocą pilota i wiele więcej. Producent zadbał również o najwyższe standardy użytkowania, montując mikroprocesor oraz liczne czujniki bezpieczeństwa. Sprawdź!

Biokominek automatyczny Porto Laurent Planika

To niezwykle elegancki i designerski model biokominka, który ozdobi domowy taras na zewnątrz lub będzie doskonałym uzupełnieniem wnętrz. Dominująca czerń, kontrastująca z naturalnym płomieniem z pewnością doda elegancji każdej aranżacji. Zasilany bioetanolem, nie generuje dymu, a efektem jego spalania są jedynie dwutlenek węgla i para wodna. Solidne szyby blokują wiatr, zapewniając stabilny płomień. Co więcej, biokominek Porto Laurent Planika jest w pełni automatyczny oraz ma możliwość zdalnego sterowania za pomocą pilota. Zbiornik o pojemności 5 litrów zapewnia do 14 godzin palenia. Biokominek możesz swobodnie przenosić w różne miejsca, dzięki praktycznym kołom, które zapewniają bezproblemowy transport urządzenia. Zobacz nasz film i dowiedz się więcej o tym urządzeniu.

Model porto dostępny jest również w innych wersjach kolorystycznych Daze, Gris.

Biokominek Planika Chantico Glassfire

Na uwagę zasługują również biokominki zewnętrzne, które są nieco mniejsze. Mały eko kominek, taki jak model Planika Chantico Glassfire to urządzenie, które może zdobić taras, stół, półkę, stolik i pięknie wkomponować się w otoczenie, dzięki kompaktowym rozmiarom (25 x 35 cm) i lekkiej wadze 4,2 kg. Wyposażony w zbiornik o pojemności 1,5 l, zapewnia do 4 godzin czystego spalania. Co więcej, producent dodatkowo uatrakcyjnił wygląd tego modelu dzięki eleganckim kamieniom zdobiącym palenisko. Zobacz więcej!

Biokominek Planika Totem

Zamień swój taras w przytulne miejsce do wypoczynku lub udekoruj ogródek restauracyjny, otulając gości przyjemnym ciepłem naturalnego ognia z biokominkiem Planika Totem. Wyposażony w 3-litrowy zbiornik na etanol, gwarantuje do 7 godzin pracy urządzenia. Dodatkowo, technologia Commerce chroni przed rozlaniem paliwa, dlatego możesz mieć absolutną pewność, że w przypadku przypadkowego przechylenia lub przewrócenia biokominka, paliwo nie wyleje się z palnika. Poznaj biokominki zewnętrzne Planika i wykonaj wymarzoną aranżację!

Zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem i obejrzenia filmiku przygotowanego przez naszego eksperta, w którym odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące biokominków:

Sprawdź także: Czy biokominki są bezpieczne?