Jesteś posiadaczem myjki ciśnieniowej i wykorzystujesz ją tylko do mycia samochodu? A może nosić się z zamiarem kupna, ale nie wiesz, do czego jeszcze można jej użyć? Myjka ciśnieniowa ma więcej zastosowań niż myślisz. Poznaj najważniejsze z nich.

Myjka ciśnieniowa

Myjka ciśnieniowa zalicza się do elektronarzędzi, dzięki którym pod wpływem wysokiego ciśnienia i niewielkiego zużycia wody możemy zmyć brud z mytej powierzchni. Jakie powierzchnie można bezpiecznie umyć myjką ciśnieniową? Czy siła wody nie uszkodzi lakieru na samochodzie, czy zmyje brud z kostki brukowej, czy nadaje się do mycia grilla, a może elewacji? Podpowiadamy, do czego można bezpiecznie wykorzystać myjki ciśnieniowe.

myjka ciśnieniowa , myjki ciśnieniowe , myjki kraków , greenworks kraków , narzędzia greenworks

Myjki ciśnieniowe do różnych zadań

Myjka myjce nie równa. Na rynku znajdziemy produkty w różnych cenach i o różnych możliwościach. Ogólnie myjki ciśnieniowe dzielimy ze względu na temperaturę zastosowanej do nich wody, czyli na takie, które wykorzystują ciepłą i pozostałe z zimną wodą. Te pierwsze można użyć do zadań specjalnych, czyli umyjemy nimi silne i uporczywe zabrudzenia. Kolejny podział to ze względu na miejsce ich wykorzystania. I tak znajdziemy myjki używane w gospodarstwie domowym i myjki profesjonalne. Przyjrzyjmy się tym pierwszym i sprawdźmy, do czego możemy je zastosować.

Do czego wykorzystamy myjki ciśnieniowe

Najpowszechniejszym wykorzystaniem myjki ciśnieniowej w domu, o którym już wspominaliśmy, jest mycie samochodu. Możemy to zrobić bez dodatku detergentów, jeśli nie będzie zbyt brudny. Następnie przeniesiemy się z naszą myjką ciśnieniową do ogrodu, gdzie za pomocą ciśnienia wody wyczyścimy wszystkie podjazdy, ścieżki z płyt chodnikowych i kostki brukowej oraz taras. Posiadasz basen? Jego również umyjesz za pomocą myjki ciśnieniowej. Nie zapominajmy o ogrodzeniu. Na nim najczęściej znajdziemy zabrudzenia pochodzące z ulicy. Kolejnym pozycją na naszej liście zadań dla myjki ciśnieniowej będą elewacje i fasady. Zanim zdecydujemy się je odnawiać, gdy się zbrudzą, warto najpierw sięgnąć po myjkę. Często wystarczy zmyć powierzchnię pod ciśnieniem, by remont lub malowanie odsunąć na kilka lat. Jeśli nasza elewacja jest wykończona tynkiem, sidingiem, deskami lub cegłą, myjka ciśnieniowa poradzi sobie z jej umyciem.

myjka cisnieniowa , greenworks , narzędzia greenworks , greenworks kraków , decofire blog , ogród

Donice i huśtawka

Chociaż myjka ciśnieniowa zmyje całe błoto ze wspomnianych powierzchni, piasek, zbutwiałe liście czy tłuste plamy na kostce brukowej, to jednak otoczenie naszego domu, to nie tylko ogród czy podjazdy. Za pomocą myjki ciśnieniowej umyjemy również znajdujące się tu sprzęty i inne elementy architektury. I tak możemy użyć jej do umycia rowerów, hulajnogi, donic, schodów prowadzących do domu, bramy i podłogi w garażu, o ile mamy możliwość odprowadzenia wody, jak i odświeżymy nią ogrodowego krasnala, czy umyjemy naszym dzieciom plac zabaw, w tym huśtawkę lub części piaskownicy.