Amerykańska marka Broil King słynie z produkcji wydajnych grillów, które zapewniają ogromne możliwości przygotowywania potraw. To sprzęty stworzone dla miłośników grillowania, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności i testować nowe przepisy. Docenią je także wymagający profesjonaliści, którzy poszukują grillów o dużej mocy i powierzchni. Do najbardziej funkcjonalnych serii zaliczają się modele Broil King Baron oraz Broil King Regal. Mają one wiele podobieństw, ale ich konstrukcje różnią się istotnymi detalami. Sprawdź nasze porównanie obu serii!

Grille gazowe Broil King Baron

Kanadyjska marka Broil King od lat słynie z produkcji funkcjonalnych sprzętów, które są wyposażone w wiele innowacyjnych rozwiązań. Celem producenta jest zapewnienie jak największych możliwości, sprawiając jednocześnie, że grillowanie będzie przyjemne i wygodne – dlatego w konstrukcji dopracowywany jest każdy detal. Wszystkie grille zostały podzielone na różne serie, a każda z nich powstała z myślą o innych oczekiwaniach.

Jeśli poszukujesz modelu o dużej powierzchni, który sprawdzi się do przygotowywania różnorodnych potraw w trakcie imprezy – zwróć uwagę na serię Broil King Baron. To trwały sprzęt, wyposażony w legendarny system PGT (Performance grilling technology), który zapewnia doskonałą wydajność i niepowtarzalny smak grillowanych potraw. Składają się na nią między innymi: palniki o unikalnej konstrukcji z dodatkową, wewnętrzną rurą oraz dwustronne ruszty Flav-R-Cast przystosowane do różnych potraw.

Ponadto, grille gazowe z tej serii posiadają funkcję ułożenia rusztów pod kątem oraz podświetlane pokrętła, które ułatwią kontrolę płomienia po zmroku.

W 2022 roku producent wypuścił odświeżoną wersję bestsellerowej serii Baron, a w jej skład wchodzi 5 głównych modeli.

  • Grill gazowy Broil King Baron 440 – model wyposażony w 4 palniki Dual-Tube o łącznej mocy 11,4 kW i dodatkowy palnik boczny. Ma dwustronny ruszt Flav-R-Cast o wymiarach 65 x 44 cm.

  • Grill gazowy Broil King Baron 490 – ma takie same funkcje i wymiary jak model 440, a ponadto posiada palnik rożna o mocy 4,4 kW.

  • Grill gazowy Broil King Baron S 490 – od modelu Baron 490 różni się wyłącznie wykończeniem.

  • Grill gazowy Broil King Baron 590 – sprzęt, który oferuje łącznie 13,2 kW mocy w 5 palnikach Dual-Tube. Jego dwustronny ruszt ma wymiary 81 x 44 cm. Podobnie jak model 490 posiada palnik boczny i palnik rożna.

  • Grill gazowy Broil King Baron S 590 – to model o takiej samej funkcjonalności jak Baron 590, który ma inne wykończenie.

Warto dodać, że wszystkie grille z tej serii są kompatybilne z innowacyjnym systemem Do More – w miejsce wyjmowanych kratek rusztu możesz zamontować kompatybilne akcesoria – na przykład płytę żeliwną, brytfannę lub wok.

Grill gazowy Broil King Baron 490 na tarasie

Zobacz też: System PGT w grillach gazowych Broil King - gwarancja najlepszego smaku potraw i wydajności grillowania

Grille gazowe Broil King Regal

Do najbardziej funkcjonalnych grillów gazowych wlicza się także seria Broil King Regal, w której skład wchodzą przede wszystkimi dwa modele: S 490 oraz S 590. Podobnie jak odpowiedniki o tych numerach z serii Broil King Baron, grille te są wyposażone 4 lub 5 palników głównych Dual-Tube, palnik boczny oraz palnik rożna. Posiadają również system PGT, który zapewni perfekcyjne efekty grillowania i są kompatybilne z akcesoriami Do More.

  • Grill gazowy Broil King Regal S 490 – model wyposażony w 4 palniki główne Dual-Tube o łącznej mocy 13,2 kW, palnik boczny, palnik rożna oraz ruszt dwustronny Flav-R-Cast o wymiarach 65 x 49 cm.

  • Grill gazowy Broil King Regal S 590 – posiada wszystkie funkcje grilla gazowego Regal S 490, jednak przewyższa go liczbą palników (5 o łącznej mocy 16 kW) i wymiarami rusztu żeliwnego (81 x 49 cm).

Na czym więc polegają różnice? Na pierwszy rzut oka zauważysz, że wygląd półek bocznych w grillach gazowych Broil King Regal jest zupełnie inny – posiadają z przodu dodatkową półeczkę na przyprawy, której brak jest w modelach z serii Baron. Dodatkowym udogodnieniem, którego brak w serii Baron jest także dedykowana lampka LED, oświetlająca w nocy ruszt. Wszystkie różnice omówimy dokładnie w dalszej części artykułu!

Grill gazowy Broil King Regal S 590 ustawiony w ogrodzie

Porównanie grilli – Broil King Baron vs Broil King Regal

Jak już pewnie zauważyłeś, pomiędzy grillami gazowymi Broil King Baron oraz Broil King Regal jest bardzo dużo podobieństw. Obie serie są wyposażone w najwydajniejszy system PGT, dostępny tylko w najbardziej funkcjonalnych grillach kanadyjskiej marki. Posiadają ruszty żeliwne Flav-R-Cast, aromatyzery Flav-R-Wave dbające o fenomenalny smak dań oraz świetnie izolowany piekarnik, który długo utrzymuje ciepło. W obu dostępne są warianty wyposażone w 4 lub 5 palników, a grillowanie po zmroku ułatwią podświetlane pokrętła. Jednak istnieje kilka powodów, które sprawiają, że seria Regal jest pozycjonowana wyżej.

Broil King Regal – większy ruszt

Obie omawiane serie posiadają dwustronne ruszty żeliwne wysokiej jakości – ze stroną stożkową oraz rynienkową. Pierwsza z nich będzie doskonała do opiekania steków, a druga sprawdzi się do grillowania tłustych mięs i delikatnych ryb. Jednak ruszt w grillach Broil King Regal wyróżnia się powierzchnią do grillowania większą o 11% – ma taką samą szerokość jak modele z serii Baron, ale jest głębszy o 5 cm. Co prawda różnica nie jest duża, ale przekłada się na kompatybilność z akcesoriami Do More – tylko w modelach Regal w miejsce kratki rusztu zmieści się brytfanna do zapiekania żeberek.

W obu seriach występują także różnice w wymiarach górnego rusztu do podgrzewania:

  • Broil King Baron – w modelach czteropalnikowych ma wymiary 64 x 17 cm, a w pięciopalnikowych 80 x 17 cm.
  • Broil King Regal – szerokość górnego rusztu jest taka sama jak w modelach z serii Baron, jednak jego długość wynosi 20 cm.

Broil King Baron vs Broil King Regal porównanie rusztów

Półki boczne – Broil King Baron vs Broil King Regal

Kanadyjska marka zadbała, by zapewnić miłośnikom grillowania dużą przestrzeń roboczą na półkach bocznych w obu omawianych seriach. Na grillach gazowych Broil King Baron na półkach masz do dyspozycji łącznie 3321,5 cm2 powierzchni. Ich wymiary to 36,5 × 45,5 cm, a pod każdą z nich znajdziesz po 2 haczyki na akcesoria. Dodatkowym atutem jest możliwość składania obu półek, co ułatwia przechowywanie grilla w pomieszczeniu o małej powierzchni.

Półki boczne w serii Broil King Regal nie składają się, ale oferują jeszcze więcej przestrzeni do wykorzystania. Ich wymiary wynoszą 36,5 × 63 cm, a łączna powierzchnia do pracy to aż 4599 cm2! Ponadto, konstrukcja została rozbudowana o dodatkowe półeczki balkonikowe o wymiarach 27,5 x 8,5 cm – pomieścisz tu przyprawy, które dodają smaku grillowanym potrawom! W modelach Regal znajdziesz również więcej haczyków do odwieszania akcesoriów – łącznie jest ich 6.

Broil King Baron vs Broil King Regal porównanie półek bocznych

Wysokość piekarnika w grillach Broil King

Jednym z głównych elementów systemu PGT, który zastosowano zarówno w grillach Broil King Baron, jak i Broil King Regal jest szczelny piekarnik z dnem zamkniętym od dołu. Dzięki temu temperatura na ruszcie pozostaje stabilna przez cały czas, a zużycie gazu jest wydajne. Sprzęty kanadyjskiej marki doskonale sprawdzają się do pieczenie konwekcyjnego, którego efektem będą niezwykle soczyste mięsa!

Patrząc na pokrywy porównywanych grilli, możesz zauważyć, że seria Regal ma piekarniki wyższe o 5 cm. Ta różnica może wpływać na możliwości stosowania akcesoriów na górnym ruszcie oraz na wielkość mięs, które zmieszczą się na rożnie. Kolejnym detalem na korzyść serii Regal jest konstrukcja tylnej części piekarnika zawinięta do wewnątrz, co skutkuje jeszcze lepszym obiegiem ciepła.

Pórównanie piekarnika Broil King Baron vs Broil King Regal

Broil King Baron vs Broil King Regal – pozostałe różnice

Czym jeszcze różnią się między sobą grille Broil King Baron oraz Broil King Regal? Przede wszystkim wykonaniem. Wszystkie sprzęty kanadyjskiej marki są produkowane ze stali północnoamerykańskiej o wysokiej jakości. Ponadto, stal jest walcowana, dzięki czemu jest dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniami i łatwo utrzymać ją w czystości. Jednakże modele z serii Regal są wykonane z wyższej jakościowo stali AISI 304, która zapewnia jeszcze większą żywotność.

Wszystkie podobieństwa i różnice między omawianymi grillami możesz sprawdzić w tabeli poniżej.

Broil King Baron vs Broil King Regal tabela

Zobacz też: Różnice między grillami Broil King Regal vs Imperial

Broil King Regal vs Broil King Baron – różnice w okresie gwarancji

Wielu miłośników grillowania decyduje się na zakup grillów marki Broil King ze względu na wyjątkowo długie okresy gwarancyjne. To niezawodne sprzęty, które mogą Ci służyć przez dekady! Kanadyjski producent udziela aż 25 lat gwarancji na piekarnik oraz elementy pokrywy ze stali szlachetnej – dla obu porównywanych serii. Ponadto, wszystkie grille Broil King Regal są wykonane ze stali szlachetnej AISI 304, co przekłada się na wyjątkowo długą odporność na korozję. Producent zapewnia 15 lat okresu gwarancyjnego dla wszystkich pozostałych elementów w tej funkcjonalnej serii.

Grille gazowe Broil King Baron to również bardzo trwałe sprzęty, jednak ich okresy gwarancyjne są nieco krótsze. Palniki Dual-Tube oraz palnik rożna są objęte 10-letnim okresem gwarancyjnym, natomiast w przypadku pozostałych części ten czas wynosi 2 lub 3 lata. Wszystkie szczegóły znajdziesz w tabeli poniżej!

Broil King Baron vs Broil King Regal tabela z gwarancjami

Warunkiem uzyskania gwarancji jest rejestracja zakupionego grilla w ciągu 30 dni od zakupu na stronie: www.broilking.pl/rejestracja. W tym celu będziesz potrzebować paragonu lub faktury, które są potwierdzeniem dokonanego zakupu w autoryzowanym punkcie na terenie Polski. 
 
Nadal nie wiesz, który grill marki Broil King będzie dla Ciebie najlepszy? Odwiedź nasze sklepy stacjonarne lub skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy pomogą Ci wybrać model najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb! Więcej szczegółów znajdziesz w zakładce Kontakt.