Darmowa dostawa powyżej 300zł | 60 dni na zwrot | Blog

Nie masz produktów w koszyku.

Wędzarnie

Wędzenie nie tylko pozwala nam osiągnąć potrawy o niepowtarzalnym smaku i zapachu, ale i doskonale je zakonserwować. W końcu wędzone mięsa czy sery możemy przechowywać w lodówce przez o wiele dłuższy czas niż te pieczone czy grillowane. Nie dziwi więc fakt, że ze wędzarnie domowe stają się coraz popularniejsze. Z nimi możesz łatwo wzbogacić własną kuchnię o nowe smaki! Zaopatrz się w wędzarnię domową i ciesz się zdrowymi, wędzonymi przez siebie potrawami! Posiadamy domowe wędzarnie światowej sławy producentów, takich jak Weber, Broil King, Bradley czy Helia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!


Ustaw kierunek malejący

Produkty 1 do 30 z 124

Ustaw kierunek malejący

Produkty 1 do 30 z 124

Wędzarnie domowe

Zarówno ogrodowe, jak i domowe wędzarnie obecnie coraz bardziej zyskują na popularności. Wielu ludzi nie chce już kupować w sklepach wędzonych potraw, które często zawierają niepotrzebne konserwanty, kiedy można je w całkiem łatwy sposób przygotować samodzielnie. W końcu wędzenie to nie tylko pomysł na urozmaicenie jadłospisu, ale też doskonały sposób konserwacji mięsa. Przy użyciu przeznaczonych do tego celu brykietów, wędzarnia produkuje oczyszczony, nie zawierający substancji szkodliwych dym. Wystarczy dowolny produkt - mięso, wędliny czy ryby - poddać jego działaniu i przekonać się na własne oczy jak ten niepozorny proces może zmienić patrzenie na kuchnię i zapewnić nam niepowtarzalne doznania smakowe.

Wędzenie także dla amatorów

Dużym atutem wędzarni i wędzenia, jako sposobu przyrządzania dań, jest fakt, że nie wymaga to dużych zdolności kulinarnych. Istotne jest jedynie, aby przestrzegać zasad procesu wędzenia, a wtedy bez większego wysiłku wydobędziemy wspaniały smak i aromat wędzonych produktów. Dzięki urządzeniom wykonanym z najlepszej jakości materiałów, ulepszonym o innowacyjne rozwiązania, wędzenie stanie się jeszcze prostsze i przyjemniejsze. W asortymencie naszego sklepu można znaleźć wędzarnie domowe, które łączą w sobie nowoczesność i tradycyjne metody przyrządzania potraw. Prawda jest taka, że ten kto choć raz spróbuje mięs z domowej wędzarni,  nie sięgnie więcej po sklepowe zamienniki!

Wędzarnie Bradley

Firma Bradley to kanadyjska firma produkująca znane na całym świecie wędzarnie. Bradley oferuje nowoczesne wędzarnie w różnych rozmiarach, z cyfrowym panelem kontroli. Do produkcji dymu wędzarnie domowe Bradley wykorzystują specjalnie wyselekcjonowane brykiety. Daje to gwarancję czystego dymu, wolnego od wszelkich zanieczyszczeń i gazów. Proces wędzenia przebiega całkowicie automatycznie, może się on odbywać na zimno, lub - za pomocą dodatkowych grzałek - na ciepło. Firma oferuje zarówno w pełni profesjonalne samodzielne wędzarnie, jak Bradley Smoker Digital, jak też generatory dymu, które w połączeniu z dowolną komorą będą także tworzyć doskonałą przestrzeń do wędzenia.

Wędzarnie Helia

Helia to niemiecka firma, która jako pierwsza stworzyła ciśnieniowe wędzarnie domowe, umożliwiające wędzenie nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Wędzarnie Helia nie tylko potrafią wędzić, ale też piec, grillować i suszyć potrawy w bardzo krótkim czasie. Cały proces wędzenia przebiega automatycznie - produkty zostają poddane działaniu dymu, który nasyca je pod ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. Model wędzarni Helia 48 z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagających kucharzy i restauratorów, pozwalając na przygotowanie wykwintnych dań, bez konieczności posiadania rozległej kuchni. To praktyczne rozwiązanie, na które może sobie pozwolić niemal każdy.

Akcesoria do wędzenia

Mamy już wędzarnie i niebawem będziemy mogli cieszyć się smakiem i aromatem wędzonych potraw. Należy jednak pamiętać, że niezbędne nam są także różne akcesoria wędzarnicze. Akcesoria te ułatwiają pracę a także pomagają w zachowaniu odpowiedniego przebiegu procesu wędzenia. Dobra i niezawodna wędzarnia to podstawa, ale sprawdzone akcesoria wysokiej jakości także są nieodzownym elementem - dopiero wszystkie te części połączone i działające razem dają gwarancję udanego wędzenia. W procesie wędzenia niezwykle istotny jest dym - powinien być aromatyczny, intensywny i wolny od zanieczyszczeń. Tym właśnie kieruje się firma Bradley, przy tworzeniu swoich brykietów Bradley Bisquettes. To starannie dopasowana kompozycja drewna, sprasowana w ściśle określonej temperaturze i ciśnieniu. Taki proces zapewnia czysty i zdrowy dym pełen naturalnych aromatów, który sprawi, że nasze wyroby będą miały niezapomniany smak. Oprócz brykietów, w naszej ofercie znajdziecie także niezbędne haki i półki, które pozwolą właściwie umieścić wszystkie produkty w wędzarni. Wszystkie akcesoria wykonane są z najwyższej jakości materiałów

Jak wędzić - porady

Mamy już wszystkie niezbędne akcesoria wędzarnicze i wysokiej jakości wędzarnię domową, więc możemy przystąpić do wędzenia. Zanim to się jednak stanie warto zapoznać się z kilkoma informacjami i poradami na temat tego procesu. Przede wszystkim zadajmy sobie pytanie, co w wędzeniu jest najważniejsze - oczywiście dym. I tu pojawia się pierwsza porada: Do wędzenia należy używać drewna jedynie z drzew liściastych, takich jak olcha, dąb, buk a także drzew owocowych. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest jałowiec. Ma on specyficzny aromat, ale także może być używany w procesie wędzenia. Warto jednak pamiętać, aby używać tego drewna w niewielkiej ilości, jedynie pod koniec wędzenia - w przeciwnym razie mięso stanie się gorzkie. Podczas samego procesu wędzenia dym nie może być za gorący ani nie może być go za dużo. Zbyt wysoka temperatura dymu jest jednym z najczęstszych błędów, dlatego należy na to bardzo uważać! Wędzenie może odbywać się na ciepło i na zimno. To na ciepło sprawdza się w przypadku, kiedy wędzone produkty chcemy spożyć w najbliższym czasie. Jeżeli chodzi o wędzenie na zimno, to z całą pewnością wydobywa ono głębszy, szlachetniejszy smak. Przed włożeniem produktów do wędzarni dobrze jest upewnić się, że ten rodzaj wędzenia i temperatury dymu, który wybieramy jest odpowiedni dla efektu, który zamierzamy osiągnąć. Jak już wspominaliśmy, rodzaj drewna, z którego ma wytworzyć się niezbędny do wędzenia dym jest bardzo istotny, dlatego dobrze jest zadbać o to, aby było to drewno z właściwych drzew ale także aby było ono w dobrym stanie. Drewno zbyt wysuszone nie da nam odpowiedniej ilości dymu i będziemy mogli go użyć jedynie do osuszenia naszych wyrobów. Dopiero odpowiednio wilgotne drewno wytworzy pożądany dym.

Wybierz dla siebie najlepszą wędzarnię domową

Przekonaj się ile radości i satysfakcji daje samodzielne wędzenie - skontaktuj się z nami lub odwiedź nasz sklep, a z radością pomożemy w wyborze najlepszej wędzarni oraz niezbędnych akcesoriów dla Ciebie. Odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy jak najlepiej rozpocząć swoją przygodę z wędzeniem.


BackTop